„Nedrįsčiau teigti, kad nulinių ar net neigiamų palūkanų era baigėsi, tačiau svarbiausios rinkų institucijos siunčia nedviprasmišką žinutę – ekonominė situacija gerėja, todėl dirbtinio pinigų apyvartumo skatinimo tempas turėtų mažėti“, – pranešime spaudai teigė DNB Taupymo ir investavimo paslaugų departamento vadovas Rolandas Juteika.
Anot jo, už 12 mėnesių ir ilgesnius indėlius eurais nuo trečiadienio bus mokamos 0,1 proc., Norvegijos kronomis – 0,8 proc., JAV doleriais – 0,5 proc. palūkanos. DNB moka papildomai 0,05 proc. palūkanas už indėlį, jeigu jis yra sudaromas per elektroninę bankininkystę.
„Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius BNS teigė, jog artimiausiu metu bankas neketina mokėti palūkanas už indėlius. Šiuo metu bankas moka 0,05 proc. palūkanas, jei sutartis pasirašoma internetu, – tai taikoma indėliams eurais, JAV doleriais, svarais sterlingų ir Norvegijos kronomis.
SEB Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis teigė, kad bankas irgi neturi planų keisti palūkanų mokėjimo. Dabar SEB siūlo 0,2-0,8 proc. palūkanas už ilgesnius nei 12 mėnesių indėlius JAV doleriais.
„Nepaisant to, jog gerėja ateities ekonominės prognozės, tarpbankinės palūkanų normos vis dar lieka istorinėse žemumose dėl taikomų žemiausių per visą istoriją bazinių palūkanų normų. Taip pat bankams vis dar yra taikomos neigiamos palūkanos už centriniuose bankuose laikomas lėšas, viršijančias privalomuosius rezervus. Atsižvelgiant į tai, kol kas neplanuojame keisti indėlių palūkanų, tačiau atidžiai stebime rinkos situaciją“, – BNS sakė V.Žagūnis.
DNB, „Swedbank“ ir SEB nuo 2015 metų vidurio moka nulines palūkanas už visus terminuotus indėlius eurais.