Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Durpės iš Radviliškio skinasi populiarumą egzotiškose šalyse

Įvairių rūšių durpės ir jų substratai yra privaloma kiekvieno sodininko ar daržininko prekė. Pasak bendrovės „Sulinkiai“ direktoriaus Rolando Stanio, natūralių durpių gavyba yra tik pirmas žingsnis.
Gėlės vazonuose
Gėlės vazonuose / Fotolia nuotr.

Gerokai didesnis meistriškumas reikalingas norint sukurti pridėtinę vertę turintį durpių produktą. Prie sėkmingos įmonės plėtros prisideda ir finansavimas, gautas pagal Ūkio ministerijos administruojamą ES investicijų priemonę „Regio Invest LT+“.

Durpių gaminiai paklausiausi užsienyje

Radviliškyje įsikūrusi bendrovė „Sulinkiai“ savo veiklos pradžią skaičiuoja dar nuo 1938 metų. Šiandien įmonė daugiausiai gamina durpių substratus, skirtus įvairiai daržininkystės, sodininkystės ar gėlininkystės veiklai.

Įmonė daugiau nei pusę savo produkcijos eksportuoja į užsienio rinkas. Populiariausios kryptys – Artimųjų Rytų šalys, Ispanija, Italija ir Prancūzija. Bendrovės produkcija taip pat pardavinėjama ir kitose Europos Sąjungos šalyse, pasiekia netgi Japoniją.

Gaminamo produkto paklausa – ypatingai Lietuvoje – susijusi su sezonais. Todėl užsienio rinkos išlieka labai svarbios.

Gaminamo produkto paklausa – ypatingai Lietuvoje – susijusi su sezonais. Todėl užsienio rinkos išlieka labai svarbios. „Lietuvoje prekybos centrai pradeda labai aktyviai pirkti didelius durpių substratų kiekius tik artėjant pavasariui. Todėl sezoniškumo faktorius yra reikšmingas. Norėtumėme toliau ir daugiau dirbti su Artimųjų Rytų šalimis, kuriose nuimami du arba netgi trys derliai per metus“, – pasakoja R. Stanys.

Lietuvių ir kitų šalių vartotojų poreikiai skiriasi, tačiau juos diktuoja oro sąlygos. „Karštuose kraštuose teikiami vieni, o mūsų – kiti reikalavimai. Durpės yra auginimo terpė, kurioje augalas suranda savo maisto medžiagas ir auga. Todėl agurkams reikia vienokio substrato, o palmėms tinka visai kitoks, besiskiriantis savo chemine ar fizine sudėtimi“, – pasakoja pašnekovas.

Paklaustas, kaip atskirti tinkamus ir gerus durpių substratus, R. Stanys teigia, kad atsakymas labai paprastas – kokybiškas produktas yra tas, į kurį įdėjus sėklą išauga augalas. „Jeigu, pavyzdžiui, nusipirkus tam tikrą substratą ir pasodinus jame norimus augalus jie neaugs, pirkėjai liks nepatenkinti savo išleistais pinigais. Todėl mūsų ateities planai nukreipti į kokybiškos pridėtinės vertės kūrimą – pateikti tokį produktą, kad pirkėjai sugrįžtų pas mus atgal ir žinotų mūsų prekės ženklą“, – teigia R. Stanys.

Džiaugiasi finansavimo galimybėmis

R. Stanys teigia, kad tokios priemonės kaip „Regio Invest LT+“ padeda Lietuvos verslininkams tapti konkurencingesniems tiek vidaus, tiek užsienio rinkoje.

Gautą finansavimą įmonė investuoja į naujas technologijas ir įrangos inovacijas.

Įmonės vadovas neslepia, kad naujų partnerių paieška ir plėtra į naujas rinkas reikalauja itin sustyguoto ir pirkėjų poreikius atitinkančio gamybos proceso. Todėl gautą finansavimą įmonė investuoja į naujas technologijas ir įrangos inovacijas. „Patys važinėjame ir matome, kaip dirba durpių substratų gamintojai užsienio šalyse, todėl turime kur tobulėti. Šiuo metu baigiame pirmąjį iš keturių projekto etapų – kaip tik prieš Naujuosius atvyksta techninius reikalavimus atitinkanti įranga, kurią konkurso būdu įsigijome Italijoje“, – pasakoja R. Stanys.

Bendrovė yra ir anksčiau pasinaudojusi ES investicijų priemonėmis, kurios iš dalies finansuoja dalyvavimą tarptautinėse parodose. „Kitais metais planuojame dalyvauti Vokietijoje vyksiančioje „IPM Essen“ parodoje. Stengiamės joje būti kasmet, palaikyti ryšius su esamais partneriais ir ieškoti naujų. Į šį renginį suvažiuoja viso pasaulio įmonės, užsiimančios durpių substratų gamyba ir prekyba“, – teigia pašnekovas.

Ūkio ministerijos administruojamos ES investicijų priemonės „Regio Invest LT+“ tikslas – paskatinti labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių investicijas į inovatyvią gamybą ir inovatyvių paslaugų teikimą, taip sudarant sąlygas įmonių augimui, darbo našumui, spartesniam Lietuvos regionų vystymuisi. Įmonės kviečiamos teikti paraiškas iki 2017 m. kovo 10 d. Didžiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma – 1 500 000 Eur. Finansavimo intensyvumas svyruoja nuo 45 iki 35 proc., priklausomai nuo įmonės dydžio. Kvietimu numatyta paskirstyti finansavimo suma – 19 172 612  Eur. Iš viso pagal ES priemonę „Regio Invest LT+“ 2014–2020 m. numatyta investuoti 86,9 mln. Eur

Daugiau informacijos apie „Regio Invest LT+“ priemonę galima rasti Ūkio ministerijos, ES investicijų svetainėse ir paraiškas priimančios bei pareiškėjus konsultuojančios VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūros svetainėje.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Geronomikos partneriai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos