Pastaroji atremia, jog per oficialųjį pasiūlymą už plytelių gamintojos akcijas mokėta kaina yra pagrįsta, o smulkiesiems akcininkams, manantiems patyrus nuostolių dėl laiku nepaskelbto pasiūlymo, pataria kreiptis į teismą, rašo „Verslo žinios“.
„Mūsų filosofija šiuo atveju tokia: įmonė (Lenkijos „Cersanit“ – „Verslo žinios“) oficialųjį pasiūlymą pateikė, kaina buvo tikrai nebloga, -sakė VPK pirmininkė Vilija Nausėdaitė. – Kitas dalykas – oficialus pasiūlymas nėra uždarbio priemonė ir pasipelnymo šaltinis, jo tikslas sudaryti galimybę pasitraukti akcininkui už „teisingą“ kainą.“
VPK pripažįsta, kad prievolė supirkti „Dvarčionių keramikos“ akcijas Lenkijos keraminių plytelių gamintojai „Cersanit“ atsirado dar 2007-ųjų sausio 3 dieną, kai po įgyvendinto oficialaus siūlymo ji įsigijo kitos Lenkijos bendrovės "Opoczno" 48,42 proc. balsų ir tiesioginę jos kontrolę, o kartu ir netiesioginę Lietuvos įmonės kontrolę.
Tuo tarpu „Cersanit“ bendrovė buvo nurodžiusi, jog tokia prievolė atsirado tik po 2008-ųjų gegužės 23 dienos baigtos reorganizacijos, kai „Dvarčionių keramiką“ kontroliavusi „Opoczno“ buvo prijungta prie „Cersanit“, ir tuomet ji perėmusi 78,22 proc. Lietuvos įmonės akcijų kontrolę.