„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 11 07 /14:48

E.Huangas: Taivanas ketina toliau investuoti Lietuvoje, kurs projektus su „Teltonika“

Taivaniečių atstovybės Lietuvoje vadovas Ericas Huangas sako, kad atlikęs pirmąją investiciją Lietuvoje Taivanas ketina toliau investuoti į naujus projektus šalyje. Pasak jo, ketinama bendradarbiauti su daiktų interneto grupe „Teltonika IoT Group“ vystant puslaidininkių technologijas, be to, netrukus žadama leisti į Taivaną importuoti lietuvišką jautieną.
Taivaniečių atstovybės Vilniuje komanda, trečias iš dešinės – jos vadovas Ericas Jiun-Yaw Huangas
Taivaniečių atstovybės Vilniuje komanda, trečias iš dešinės – jos vadovas Ericas Jiun-Yaw Huangas / Nuotr. iš Taivano Užsienio reikalų ministerijos Pasaulinio informacinio tinklo / commons.wikimedia.org

„Yra papildomų suplanuotų reikalų, kurie bus užbaigti iki šių metų pabaigos. Taip pat yra daug kitų potencialių projektų kitiems ir dar kitiems metams“, – pirmadienį Vilniuje sakė E.Huangas.

Jis kalbėjo renginyje pristatant pirmąją į Vidurio ir Rytų Europą orientuoto Taivano investicijų fondo 3,5 mln. eurų investiciją į lazerių technologijas vystantį Lietuvos startuolį „Litilit“.

„Taivano investicinis fondas nusprendė investuoti 3,5 mln. eurų į „Litilit“ ir tapti jos ateities augimo strateginiu partneriu. Taivanas pasinaudojo savo stipriomis žiniomis ir partneryste su technologijų pramone Taivane, Azijos ir Ramiojo vandenyno regione bei JAV, siekiant padėti „Litilit“ augti“, – teigė Taivaniečių atstovybės Lietuvoje vadovas.

„Mūsų strategija yra padėti Lietuvos įmonėms augti“, – pridūrė jis.

E.Huangas teigė, jog Lietuvos ir Taivano vyriausybėms pasiekus susitarimą Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutas bendradarbiaus su daiktų interneto prietaisų gamybos grupe „Teltonika IoT Group“ vystant puslaidininkių projektavimo ir gamybos technologijas.

„Bendradarbiaujant abiejų šalių vyriausybėms, Taivanas nusprendė pavesti savo Pramonės technologijų tyrimų institutui tiesiogiai bendradarbiauti su „Teltonika“ – lyderiaujančia Lietuvos elektronikos gamybos įmone – kuriant jos puslaidininkių technologijų pajėgumus bei pasitelkiant bendrą sprendimų paketą“, – teigė Taivaniečių atstovybės vadovas.

„Taivanas panaudos pagrindinę dalį iš daugiau nei 10 mln. eurų biudžeto (...) šiam projektui“, – pridūrė jis.

Pasak jo, dėl detalių bus susitarta per artimiausias kelias savaites.

Pasak „Teltonikos“ įkūrėjo ir prezidento Arvydo Paukščio, su Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutu numatomas pasirašyti kontraktas bendrovei suteiks teisę įsigyti ir naudoti institute kuriamas puslaidininkių technologijas. Anot jo, tam pirmiausia reikėjo Taivano politikų pritarimo.

„Mes derėjomės su institutu, kuris kuria puslaidininkių technologijas, tačiau jie negali perduoti technologijų be politikų pritarimo. Tai buvo Taivano politikos aspektas, kuomet teko laukti, kada bus tas pritarimas. Kiek matau, tas pritarimas yra, mūsų kontraktas irgi eina į pabaigą, kelių savaičių bėgyje tikimės pasirašyti“, – žurnalistams pirmadienį sakė A.Pukštys.

Pasak jo, 2,5 metų trukmės sutartis su Taivane esančiu Pramonės technologijų tyrimų institutu apims projekto parengimą iki „Teltonikos“ puslaidininkių gamyklos statybos Liepkalnyje. A.Paukštis teigė, kad į statybas investuos pati bendrovė.

„Kontraktas yra sudarytas iš trijų dalių: puslaidininkių lustų projektavimo projektas, puslaidininkių lustų surinkimo projektas ir puslaidininkių lustų gamybos. Tai yra trys projektai. Bendra investicinė projekto suma tai yra mūsų, o pats projektavimas sudarys kokius 5 procentus nuo viso kontrakto, nuo visų sumų“, – teigė A.Paukštys.

Investicijų į gamyklą sumos, taip pat už kiek iš Taivano bus įsigytos puslaidininkių technologijos, jis neatskleidė.

„Paruošti projektą, kad galėtume statyti, reikia turėti ir technologijas, turėti įrangų sąrašą, licencijas ir patentus gaminti ir naudoti. Mes patys Lietuvoje neturime tokių patentų, todėl tai buvo sutikimas perduoti mums, parduoti (technologijas – BNS), kad mes galėtume jas naudoti ir įgyvendinti savo puslaidininkių pramonėje“, – teigė A.Paukštys.

Leidimai lietuviškai jautienai – iki metų pabaigos

E.Huangas pažymėjo, kad šiuo metu vyksta procesas dėl leidimų įvežti į Taivaną lietuvišką jautieną.

„Tikimės, kad jei viskas eisis sklandžiai, leidimą lietuviškai jautienai galėsime suteikti iki šių metų pabaigos“, – teigė E.Huangas.

Pasak jo, Lietuvos eksportas į Taivaną pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, augo 30 proc., o nuo praėjusių metų lapkričio Taivanas įsigijo įvairios lietuviškos produkcijos.

„Tikiuosi, kad Lietuvos ir Taivano įmonės gali dirbti kartu, kad taivaniečiai būtų aprūpinti aukštos kokybės lietuviškais maisto produktais“, – teigė E.Huangas.

E.Huango teigimu, Taivanas ir Lietuva siekia abiem pusėms naudingo bendradarbiavimo, sujungiant abiejų šalių įmonių konkurencinį pranašumą aukštą pridėtinę vertę kuriančiose pramonės šakose.

„Taivanas sieks, kad būtų sukurtas abiem pusėms naudingas Taivano ir Lietuvos bendradarbiavimas, kartu siekiant sukurti strateginę jėgą sujungiant abiejų šalių įmonių konkurencinį pranašumą aukštos pridėtinės vertės pramonės šakose“, – sakė E.Huangas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs