„Dabartinė aplinka dar neatitinka tvaraus infliacijos judėjimo iki 2 proc. vidutinės trukmės perspektyvoje“, – Frankfurte surengtos spaudos konferencijos metu sakė jis.
Šiuo metu ECB nustatyta bazinė palūkanų norma siekia istorines žemumas. Be to, bankas kiekvieną mėnesį perka valstybių ir verslo obligacijų už dešimtis milijardų eurų bei siūlo pigių paskolų bankams, siekdama skatinti ūkio augimą bei infliacijos priartėjimą prie tikslinės kiek žemesnės nei 2 proc. ribos.
Sausį infliacija euro zonoje siekė 1,8 proc., palyginti su 1,1 proc. gruodį. Tai buvo antras toks kainų šuolis per daugelį mėnesių. Tokie duomenys netruko Vokietijos paskatinti raginimų ECB nedelsiant keisti savo kursą. Vokietijoje infliacija sausį buvo didesnė nei kaimyninėse šalyse.
Tačiau P. Praetas sako, kad „ECB tęs savo monetarinės politikos strategiją ir stebės tarpinius infliacijos pasikeitimus. Mėnesinių duomenų pakilimai ir sumažėjimai nėra svarbūs, jeigu jie yra laikini“.
Ekonomisto pozicija atkartojo ECB vadovo Mario Draghi pozicija. Šis sausį sakė, kad bankas neperžiūrės savo gruodį priimto sprendimo tęsti obligacijų supirkimo programą iki 2017 metų kovo, nors galbūt ir mažesniu tempu.