Praėjusį mėnesį nuraminęs nerimaujančias rinkas pažadu „reikšmingai“ padidinti specialiosios pandeminės vertybinių popierių pirkimo programos (angl. Pandemic Emergency Purchase Programme, arba PEPP) tempą, ECB teigė, kad pirkimai ir toliau vyks tokiu pat padidintu tempu.
Taip pat Frankfurte įsikūręs skolintojas ketvirtadienį išlaikė istoriškai žemas palūkanų normas, įskaitant minus 0,5 proc. siekiančią palūkanų normą, naudojantis indėlių galimybe – tai reiškia, kad bankai moka už perteklinių grynųjų pinigų laikymą ECB.
Pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma ir toliau sudarys 0 proc., o palūkanų norma, naudojantis ribinio skolinimosi galimybe, – 0,25 procento.
1,85 trln. eurų apimties programa PEPP bus vykdoma iki 2022 metų kovo mėnesio, nors banko valdyba pabrėžė esanti pasirengusi „prireikus pakoreguoti visas savo priemones“, jei tai bus būtina.
Šiuo metu kas savaitę bankas vidutiniškai skiria po 17 mlrd. eurų programos įgyvendinimui, palyginti su 12 mlrd. eurų sausio ir vasario mėnesiais.
ECB priemonių, kurios taip pat apima itin pigias paskolas bankams, tikslas yra išlaikyti mažas skolinimosi išlaidas, kad būtų skatinamos išlaidos ir investicijos euro zonoje, didinant ekonomikos augimą ir infliaciją.
Kovo mėnesį infliacija euro zonoje siekė 1,3 proc., o ją daugiausia lėmė didesnės energijos kainos.
Ekonomistai mano, jog ateinančiais mėnesiais infliacijos augimo tempas padidės ir galbūt net viršys ECB nustatytą tikslą, kuris yra šiek tiek mažiau nei 2 procentai.