ECB pažymi, kad vadinamasis „Brexit“ neabejotinai padarys poveikį euro zonos ekonomikos augimui, rašo agentūra „MarketWatch“.
Pasak ECB vyriausiojo ekonomisto ir Vykdomosios valdybos nario Peterio Praeto, neapibrėžtumas, atsiradęs dėl Didžiosios Britanijos sprendimo pasitraukti iš ES, euro zonoje gali padaryti neigiamą poveikį ir verslo, ir vartotojų pasitikėjimui.
Jis paragino Didžiosios Britanijos ir ES valdžią nedelsiant imtis veiksmų siekiant susitarimų.
Tuo tarpu Vykdomosios valdybos narys Benoit Coeure pažymėjo, kad „Brexit“ sukeltas „neapibrėžtumo sukrėtimas“ neabejotinai darys poveikį euro zonos ekonomikos augimo tempui.
Pasaulio centriniai bankai atidžiai stebės padėtį ir yra pasirengę imtis veiksmų, pridūrė jis.
Didžiosios Britanijos centrinio banko vadovas praėjusią savaitę pareiškė, kad bankui dėl britų priimto sprendimo dėl „Brexit“ gali tekti jau vasaros mėnesiais sušvelninti pinigų politiką.
Ekspertai mano, kad ECB savo politiką taip pat sušvelnins iki rugsėjo mėnesio. Jie spėja, kad gali būti dar sumažintos palūkanų normos arba padidinta obligacijų pirkimo programos apimtis.
Tačiau Vokietijos centrinio banko vadovas Jensas Weidmannas praėjusį penktadienį sugriovė tokias viltis, pareiškęs, kad nepritars tolesniam ECB paskatų didinimui.
Ekspertai mano, kad ECB savo politiką taip pat sušvelnins iki rugsėjo mėnesio.
Jo nuomone, dabartinė ECB politika, įskaitant neigiamą indėlių palūkanų normą ir obligacijų pirkimą, kuriam kas mėnesį išleidžiama po 80 mlrd. eurų, jau yra „itin skatinamojo pobūdžio“.
„Nemanau, kad būtų būtina dar švelninti politiką“, – pareiškė jis.
Praėjusią savaitę Briuselyje vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime kalbėjęs ECB vadovas Mario Draghis pareiškė, kad, atsižvelgiant į Didžiosios Britanijos, kaip prekybos partnerio, svarbą, euro zonos ekonomikos augimo tempas per kitus trejus metus dėl „Brexit“ sumažės 0,5 procentinio punkto.