S.Mnuchino trečiadienį padaryto pareiškimo, kad „silpnesnis JAV doleris yra palankus“ Jungtinėms Valstijoms, M.Draghi tiesiogiai nepaminėjo, tačiau papriekaištavo už „žodžių“, kurie gali iškreipti padėtį valiutos rinkose, „vartojimą“.
Remdamasis Tarptautinio valiutos fondo (TVF) spalio mėnesį paskelbtu pranešimu, M.Draghi pažymėjo, kad valstybės sutiko, jog „susilaikys nuo savo valiutų nuvertinimo konkurencijos tikslais ir nesitaikys į mūsų valiutos keitimo kursus, kad galėtų padidinti savo konkurencingumą“.
Nors buvo aišku, ką turėjo omenyje ECB vadovas, jam nepavyko sustabdyti euro kurso kilimą ir tai visų pirma lėmė jo pareiškimas, kad brangstantis euras yra „vienas iš neapibrėžtumo šaltinių, kurį būtina stebėti“.
Euro kursas ketvirtadienį perkopė 1,25 JAV dolerio kartelę, pasiekęs aukščiausią nuo 2014 metų gruodžio mėnesio lygį.
„M. Draghi išreiškė susirūpinimą dėl pastaruoju metu stebėto bendros valiutos kintamumo ir jo poveikio neapibrėžtumui, tačiau kurso lygis nebuvo paminėtas“, – pažymėjo „NFS Macro“ analitikas Nickas Stamenkovičius.
Tai, kad ECB vadovas apie euro kurso kilimą kalbėjo ramiai, finansų rinkas galėjo paskatinti prisidėti prie tolesnio bendros valiutos brangimo, pridūrė jis.