Po keturių dienų ir keturių naktų derybų, ES vadovai susitarė dėl 750 mlrd. eurų gelbėjimo paketo, kurį sudarys paskolos ir dotacijos labiausiai nukentėjusioms bloko valstybėms narėms.
Šis susitarimas „parodo, kad kai reikia, ES imasi veiksmų ir susitelkia, kad galėtų padėti Europos žmonėms“, – tviteryje parašė Ch.Lagarde.
„Dėkojame už jūsų valią ir ryžtą pastarosiomis dienomis. Kovoti su COVID-19 ekonominėmis pasekmėmis galime tik veikdami išvien“, – pridūrė ECB vadovė.
Pastaraisiais mėnesiais ECB ėmėsi drastiškų siekdamas norėdamas sušvelninti ekonominį pandemijos smūgį, dėl kurio blokas susidūrė su didžiausiu nuosmukiu šiuolaikinėje istorijoje.
Frankfurte įsikūręs bankas pradėjo precedento neturinčią 1,3 trln. eurų vertės obligacijų pirkimo schemą, taip pat pasiūlė ypač žemas palūkanų normas ir pigias paskolas bankams, kad padėtų išlaikyti kreditų srautą ir skatintų išlaidas bei investicijas.
Visgi Ch.Lagarde ne kartą ragino vyriausybes palaikyti banko pastangas fiskalinėmis paskatomis.
Artėjant ES viršūnių susitikimui, praėjusią savaitę ECB valdytojai susilaikė nuo piniginių paskatų euro zonos ekonomikai didinimo, o Ch. Lagarde paragino valstybių lyderius įnešti savo indėlį ir „susitarti dėl didelės apimties paketo“.
„Europos Centriniam Bankui jau kurį laiką buvus vieninteliam žaidėjui aikštelėje, regis, prie žaidimo prisijungė antra komanda“, – pareiškė ING banko ekonomistas Carstenas Brzeskis.
„Tai turėtų iš dalies sumažinti ECB jaučiamą spaudimą po šios istorinės krizės. O dar geresnių rezultatų bus pasiekta, jei antroji komanda pagerins savo komandinį žaidimą,“ – pridūrė ekonomistas.