Britų verslo leidinio „The Economist“ tyrimų padalinio „Economist Intelligence Unit“ (EIU) atliktame tyrime Izraelio miestas pakilo penkiomis pakopomis ir pirmą kartą užėmė aukščiausią vietą reitinge.
Pasaulinis pragyvenimo išlaidų indeksas sudaromas lyginant prekių ir paslaugų kainas JAV doleriais 173 miestuose.
Tel Avivas pakilo į pirmąją vietą iš dalies dėl nacionalinės valiutos šekelio stiprumo JAV dolerio atžvilgiu, taip pat dėl transporto ir bakalėjos prekių kainų šuolio.
Antrąją vietą užėmė Paryžius ir Singapūras, po jų išsidėstė Ciurichas ir Honkongas.
Niujorkas atsidūrė šeštoje, o Ženeva – septintoje vietoje.
Aštunta liko Kopenhaga, devintas – Los Andželas.
Dešimtuką užbaigė Osaka.
Praėjusiais metais pirmąją vietą užėmė iškarto trys miestai – Paryžius, Ciurichas ir Honkongas.
Šių metų duomenys buvo renkami rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais – tuo metu, kai buvo pakilusios krovinių ir prekių kainos. Pasak tyrimo, kainos vietine valiuta vidutiniškai pakilo 3,5 proc. – tai didžiausias infliacijos tempas per pastaruosius penkerius metus.
Socialiniai apribojimai dėl koronaviruso pandemijos „sutrikdė prekių tiekimą, dėl to atsirado prekių trūkumas ir išaugo kainos“, pažymėjo EIU ekspertė Upasana Dutt.
„Aiškiai matome poveikį šių metų indeksui, o benzino kainų kilimas ypač ryškus“, – teigė ekspertė, nors ir tikimasi, kad centriniai bankai atsargiai didins palūkanų normas, kad sumažintų infliaciją.
Į vidutinį infliacijos rodiklį neįtraukti keturi miestai, kuriuose infliacija pasiekė itin aukštą lygį: Karakasas, Damaskas, Buenos Airės ir Teheranas.
Irano sostinė Teheranas reitinge pakilo iš 79 į 29 vietą, nes JAV sankcijos padidino kainas ir sukėlė trūkumus.
Damaskas buvo pripažintas pigiausiu gyventi miestu pasaulyje.