Jis tai pareiškė po to, kai buvo paskelbti nutekinti dokumentai apie šiuos susitarimus. Paviešinus informaciją apie juos, dėmesio centre atsidūrė vos savaitę Europos Komisijos pirmininko poste dirbantis Jeanas-Claude'as Junckeris, kuris prieš tai beveik du dešimtmečius, tuo laikotarpiu, kai buvo sudaryti dauguma tų susitarimų, vadovavo Liuksemburgo vyriausybei.
Spalį ES konkurencijos priežiūros pareigūnai pranešė oficialiai tiriantys, ar Liuksemburgo mokestiniai susitarimai su JAV internetinės prekybos milžine „Amazon“ bei Italijos automobilių gamintojos „Fiat“ finansų padaliniu, negali būti laikomi neteisėta valstybės parama.
ES konkurencijos priežiūros pareigūnai pranešė oficialiai tiriantys, ar Liuksemburgo mokestiniai susitarimai su JAV internetinės prekybos milžine „Amazon“ bei Italijos automobilių gamintojos „Fiat“ finansų padaliniu, negali būti laikomi neteisėta valstybės parama.
„Jei sprendimas bus nepalankus, Liuksemburgas turės imtis veiksmų padėčiai ištaisyti“, - naujienų agentūrai AFP sakė buvusio Liuksemburgo premjero J.-C.Junckerio atstovas Margaritis Schinas.
Dabar šį klausimą turės spręsti naujoji ES konkurencijos komisarė Margrethe Vestager, šiame poste pakeitusi Joaquiną Almunią, nurodė M.Schinas.
„M.Vestager atliks savo darbą, nėra ką daugiau daryti. Ji perims visus J.Almunios dosjė; jei sprendimas bus nepalankus, ji imsis griežtų priemonių“, - sakė J.-C.Junckerio atstovas spaudai.
Tiriamąja žurnalistika užsiimančios organizacijos paskelbti dokumentai rodo, kad šimtai didžiųjų pasaulinių kompanijų, tarp jų „Pepsi“, IKEA ir „FedEx“, buvo sudariusios slaptus susitarimus su Liuksemburgu, kad išvengtų šimtų milijardų dolerių mokesčių.
Tarptautinė tiriančiųjų žurnalistų asociacija (International Consortium of Investigative Journalists) teigia peržiūrėjusi daugiau nei 28 tūkst. konfidencialių dokumentų, kurie, pasak jos, rodo, kad maždaug 340 įmonių gali būti susijusios su Liuksemburgu dėl specialių mokestinių susitarimų.
Trečiadienį žurnalistų paklaustas apie mokesčių politiką, kurią vykdė būdamas Liuksemburgo premjeru, J.-C.Junckeris sakė „turįs savo minčių“ apie šį reikalą, tačiau nesiims jokių veiksmų nenorėdamas paveikti ES tyrimo, „nes tai būtų nepadoru“.