Suomijos darbo ir ekonomikos ministerija, kuri neseniai patvirtino projektą, pareiškė, kad dėl tyrimo sunerimusi nėra. Jeigu projektui pritars parlamentas, nauja atominė elektrinė Suomijoje bus statoma, paslaugas ir kurą tieks Rusijos valstybinė kompanija „Rosatom“.
„Tai yra rutina. Viskas yra tvarkoje“, – sakė vyriausioji ministerijos inžinierė Jorma Aurela.
Verslo dienraštis „Kauppalehti“ penktadienį rašė, kad Europos Komisija nori įsitikinti, ar naujos investicijos nepadidins priklausomybės nuo rusiško urano ir ar atominės elektrinės nepriklausys nuo Rusijos kuro pristatymo. Europos Komisijos teigimu, galimybė pakeisti tiekėją turi būti visų naujų investicijų būtina sąlyga.
„Fennovoima“ turi dešimties metų urano tiekimo kontraktą su „Rosatom“ dukterine įmone „TVEL Fuel Company“. Po to tiekėją pakeisti būtų įmanoma, tačiau tai nereiškia, kad tą padaryti būtų lengva. Įprastai šiame sektoriuje rasti naują kuro tiekėją užtrunka daug metų.
Alternatyva galėtų tapti JAV kompanija „Westinghouse“. „Fennovoima“ galėtų pradėti diskusijas dėl kuro tiekimo, tačiau tiekti jis galėtų būti pradėtas anksčiausiai 2030 metais,
Suomija importuoja visas jai reikalingas gamtines dujas, apie 90 proc. naftos ir anglies ir ketvirtadalį suvartojamos elektros iš Rusijos. Tai reiškia, kad apie 70 proc. Suomijos energijos ateina iš Rusijos.