Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ekonomikos atsigavimas įgavo pagreitį

Per pirmus tris šių metų mėnesius Lietuvos ekonomika augo beveik 7 procentais. Toks šalies ūkio augimas viršijo analitikų prognozes, tačiau džiaugtis esą dar nėra ko.
Pinigai
Pinigai / Algirdo Kubaičio/BFL nuotr.

Statistikos departamentas praneša, kad bendrasis vidaus produktas pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, augo 6,9 proc. ir viršijo 23 mln. litų. Banko „Danske bank“ vyresnioji analitikė Baltijos šalims Violeta Klyvienė teigia, kad rezultatas yra netikėtai geras.

„Tokio augimo nesitikėjome. Mes prognozavome 5,1 proc. ekonomikos augimą, panašios buvo ir užsienio analitikų prognozės. Mes palaipsniui judame link subalansuoto ekonomikos augimo,“ – 15min.lt sakė Violeta Klyvienė.

Pasak V.Klyvienės, ekonomikos augimą skatina ne vien tik eksportas – sparčiai atsigauna ir vidaus vartojimas, todėl esą ūkis turėtų augti ir toliau.

„Didelių rizikos veiksnių mes nematome. Aišku, yra rizika susijusi su infliacija, taip pat mus netiesiogiai gali paveikti ir euro zonos skolų problemos. Tačiau, manau, kad to baimintis nereikėtų,“ – sakė „Danske bank“ analitikė.

Tuo metu banko „DnB Nord“ vyriausioji ekonomistė Jekaterina Rojaka teigia, kad džiaugtis dar per anksti.

„Nors ekonomika atsigauna itin sparčiai, reikia nepamiršti, kad ji ir smuko labai daug, todėl yra žema palyginamoji bazė. Be to, toks ūkio augimas bendrosios nuomonės apie Lietuvos finansinę situaciją neturėtų pakeisti,“ – 15min.lt sakė J.Rojaka.

Pasak analitikės, pagrindinis augimo variklis vis dar yra eksportas, o vidaus rinka atsigauna lėtai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos