„Labai svarbu, kad duomenys yra ne tik vieši, bet ir atnaujinami realiuoju laiku. Matome, kad verslas ir visuomenė aktyviai domisi tokia informacija – per tris savaites, kai pradėjome skelbti paskolų duomenis, jau sulaukėme beveik 5 tūkstančių svetainės lankytojų. Dabar duomenų bazę papildėme paskolų statistika, tad vaizdas dar išsamesnis. Atviri duomenys – vienas iš mūsų prioritetų, tad nuosekliai einame šiuo keliu“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Ministerijos interneto puslapyje https://eimin.lrv.lt/lt/priemones-verslui/ekonomine-situacija-ir-paramos-verslui-statistika skelbiami realaus laiko duomenys apie subsidijų ir paskolų priemones įvairiais pjūviais: paramą gavusių įmonių skaičius ir jų veiklos pobūdis, gautos paramos suma, regioninis pasiskirstymas. Vėliau bus prieinami ir išsamesnių duomenų pjūviai: pagal įmonių dydį, darbuotojų skaičių ir pan.
Iki balandžio 8 d. tiesiogines COVID-19 paskolas yra gavusios 493 įmonės, o paskolų suma sudaro 20 mln. eurų. Daugiausia lengvatinių paskolų – 24,4 proc. visų paskolų – suteikta prekybos srityje veikiančioms įmonėms: 136 įmonės gavo 5,1 mln. eurų. Antroje vietoje – apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančios įmonės: 104 įmonėms suteikta paskolų už 3,9 mln. eurų.
Pagal atskirą priemonę – paskolas turizmo ir apgyvendinimo paslaugų teikėjams – 8 įmonėms yra suteikta beveik 800 tūkst. eurų paskolų.
Subsidijos skirtos 14 904 įmonėms, joms paskirstyta 37,4 mln. eurų. Kaip ir paskolų atveju, daugiausia subsidijų yra gavusios prekybos sektoriaus įmonės – 5 211 bendrovių skirta 10,8 mln. eurų, antroje vietoje yra apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančios įmonės – 2011 įmonių paskirstyta daugiau kaip 7 mln. eurų.
Ministerijos tinklalapyje artimiausiu metu bus viešai teikiami duomenys ir apie visas kitas paramos verslui priemones: turgavietės mokesčio kompensaciją, subsidijas individualią veiklą vykdantiems asmenims, taip pat apie greitu metu startuosiančias subsidijas nuo COVID-19 labiausiai nukentėjusioms įmonėms.
Ateityje, bendradarbiaujant su Statistikos departamentu, Vyriausybės strateginės analizės centru, Valstybine mokesčių inspekcija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei kitomis institucijomis, bus kuriama bendra paramos duomenų bazė, kurioje bus teikiama informacija apie visą verslui ir visuomenei paskirstytą pagalbą. Taigi visuomenė ir verslo atstovai matys tiek dabar skirstomos, tiek pirmojo karantino metu skirstytos paramos tendencijas ir tikslias proporcijas pageidaujamais pjūviais.