AFP praneša, kad eilės nusidriekė ir prie Rusijos „Sberbank“ padalinių kitose šalyse, pavyzdžiui Čekijoje, Kroatijoje.
Bijo, kad banko kortelės taps bevertės
Didžiųjų Rusijos bankų atjungimas nuo SWIFT tarptautinių atsiskaitymų sistemos gerokai apsunkino Rusijos bankų sektorius darbą. Tai iš karto pasėjo nerimą paprastų vartotojų mintyse.
Bijodami, kad Rusijos bankai netrukus nebeaptarnaus jų bankinių kortelių, Ukrainą užpuolusios Rusijos gyventojai puolė gryninti pinigų.
Segodnia.ua rašo, kad Maskvoje ir kituose didžiuosiuose miestuose sekmadienį jau nuo 5 val. ryto nusidriekė eilės prie bankomatų. Visą dieną vyksta lenktynės „rask bankomatą, kuriame yra pinigų“, rašo Rusijos portalas bfm.ru. Žmonės portalui pasaojo važinėjantys po visą Maskvą ir ieškantys pinigų. Eilėse stovintys ir vidurnaktį. Pagal galimybes rusai stengiasi santaupas gryninti doleriais, tegul ir nedidelėmis sumomis.
Apie tokią įtemptą padėtį pranešė „Twitter“ vartotojai:
Rusijos portalas „Forpost Severo Zapad“ praneša apie analogišką situaciją Sankt Peterburge:
„Kažkokie durnių namai. Žmonės stovi milžiniškose eilėse prie Tinkoff bankomatų“, – praneša portalas. Tiesa, komentaruose bandoma paaiškinti, kad eilės neva formuojasi dėl to, kad savaitgalį nedirba bankų skyriai, kuriuos galima iš anksto užsisakyti grynųjų.
„Kaip man dabar išsigryninti algą, turiu paskolą mokėti, o dabar vienas vargas“, – skundėsi vartotojas, pasivadinęs Alex Alex.
Vis dėlto socialiniuose tinkluose Sankt Peterburgo žmonės dalijasi neveikiančių „Sberbank“ bankomatų nuotraukomis – neveikia nė vienas mygtukas.
Taigi, jei bankas, išdavęs kortelę, yra atjungtas nuo SWIFT, atsiskaityti kortele, susijusia su tarptautinėmis „Visa“ ar „MasterCard“ sistemomis tampa neįmanoma.
Taip pat nebegalima atlikti tarptautinių pervedimų iš sąskaitos. Taigi, jei įmonė bando pirkti prekių užsienio rinkoje, ji nebegali už jas atsiskaityti per banką, atjungtą nuo SWIFT.
Beje, apie valiutos trūkumą bankomatuose dar vasario 24 d., vos prasidėjus Rusijos agresijai Ukrainoje, prabilo ir Rusijos žiniasklaida.