Dėl pasiūlytų mokestinių pokyčių išsiskyrė ne tik Finansų ministerijos, verslo, savarankiškai dirbančių, profsąjungų, bet ir valdančiosios koalicijos nuomonės.
„Iš esmės nėra baigtas derinimas ir ketvirtadienį ji (mokesčių reforma – 15min) negalėtų būti net techniškai posėdyje“, – antradienį Seime žurnalistams sakė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.
Nors mokesčių reformą pristačiusi Finansų ministerija mėnesį klausėsi verslo ir visuomenės pastabų ir teigia pagal jas koregavusi projektą, tiek verslo, tiek individualiai dirbančių, tiek dalies politikų lūkesčiai dėl galutinių patobulinimų buvo didesni.
„Kadangi patobulinimų laikas užtruko, buvo vilties, kad yra iš esmės atsižvelgta į išsakytas pastabas ir bus kažkokių esminių pakeitimų. Deja, tų esminių pakeitimų nėra. Yra šioks toks pakeitimas individualios veiklos apmokestinime – mokestinis kreditas (toks neapmokestinamojo pajamų dydžio atitikmuo) buvo padidintas nuo 10 tūkst. iki 15 tūkst. eurų, bet iš esmės liko turbūt tie dalykai, kurie sukėlė didžiausią rūpestį“, – 15min laidoje teigė Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Elena Leontjeva.
E.Leontjeva vardijo, kokie reformos punktai verslui nerimą kelia labiausiai ir ko labiausiai pasigedo.