Amerikos BVP auga jau 83 mėnesius iš eilės. Tačiau ekspertai mano, kad ketvirtas pagal ilgumą per 150 metų ūkio augimas ima lėtėti: kompanijų pelnai artėja prie piko, o darbo jėga kainuoja vis brangiau.
Be to, šalies ekonomika vis dar jautri šokams, o ūkio plėtros tempas yra nežymus ir nuo 2009 metų birželio, kuomet buvo fiksuojamas paskutinis BVP sumažėjimas, siekė vidutiniškai maždaug 2 proc.
Jeigu kitas prezidentas nesusidurs su recesija, tai taps rekordu Amerikos ekonomikai.
„Jeigu kitas prezidentas nesusidurs su recesija, tai taps rekordu Amerikos ekonomikai“, – mano „Conference Board“ vyriausiasis ekonomistas Šiaurės Amerikai Gadas Levanonas. – Ilgiausias nenutrūkstamas ūkio augimas truko 10 metų ir prasidėjo 1991 metais.“
Buvęs JAV iždo sekretorius Lawrence'as Summersas sako, kad ciklų kaitos istorija rodo, kad „recesijos tikimybė per artimiausius trejus metus yra gerokai didesnė nei 50:50“.
„JPMorgan Chase & Co.“ vyriausiasis JAV ekonomikos ekspertas Michaelas Ferolis
mano, kad ūkio nuosmukio tikimybė dabar yra maždaug 60 proc.
Naujai išrinktam JAV prezidentui anksčiau jau yra tekę traukti šalies ūkį iš recesijos. Kai Barackas Obama 2009 metų sausio 20 d. buvo prisaikdintas prezidentu, šalies ekonomika išgyveno giliausią nuosmukį nuo Didžiosios depresijos laikų.
Į Baltuosius rūmus 2001 metais atėjus jo pirmtakui George'ui Bushui , šalies ūkis tai pat buvo pradėjęs smukti, nors nuosmukis buvo gerokai mažesnis nei prasidedant pirmai B. Obamos kadencijai.
Pirmąjį šių metų ketvirtį JAV bendrasis vidaus produktas (BVP), lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, ūgtelėjo 0,5 proc. – mažiausiai per dvejus metus. Palyginimui, ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį metinis ūkio prieaugis sudarė 1,4 proc.