Turėtų būti laikomasi bendro principo – reikėtų atsieti perėjimo prie kitos valiutos ir minimalios mėnesinės algos didinimo datas, – dienraščiui teigė R.Vilpišauskas.
„Kada ir kiek pakelti minimalią mėnesinę algą, reikėtų apsispręsti pagal bendrąsias ekonomines tendencijas, atsiribojant nuo populistinių reikalavimų daryti tai tiesiog dabar ir iškart labai didelėms proporcijomis. Tačiau turėtų būti laikomasi bendro principo – reikėtų atsieti perėjimo prie kitos valiutos ir minimalios mėnesinės algos didinimo datas“, – dienraščiui teigė Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto vadovas Ramūnas Vilpišauskas.
„Tas didinimas turi būti racionalus, o ne populistinis. Sutinku, kad kada nors reikėtų MMA didinti, bet reikia išlaikyti protingą santykį tarp MMA ir vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) – MMA turėtų būti maždaug 50 proc. VMDU, tada tai neturėtų neigiamos įtakos ekonomikai ir darbo rinkai“, – kalbėjo SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.
Pasak Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus Dano Arlausko, didinant MMA egzistuoja verslui mažiau skausminga alternatyva – neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD) pakėlimas.