Ekspertas paaiškina: ar sporto lažybos turi įtakos būsto paskolai?

Sporto renginių šią vasarą – tikra gausybė: Europos futbolo čempionatas, olimpinių žaidynių atrankos turnyrai bei pačios olimpinės žaidynės. Jų metu padaugėja ir virtualių lažybų – statymų dėl sporto varžybų rezultatų. Ar šis užsiėmimas gali neigiamai paveikti galimybes gauti būsto ar kitokią paskolą, atsako „Luminor“ banko Mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius, rašoma „Luminor“ pranešime spaudai.
Paskola / BNS nuotr.
Paskola / BNS nuotr.

Bandyti prognozuoti varžybų rezultatus gali atrodyti kaip nekalta pramoga, tačiau ne viskas yra taip paprasta, įspėja E.Jurevičius.

„Jei sporto lažybomis užsiimama reguliariai ar išleidžiama pinigų suma sudaro reikšmingą dali jūsų pajamų, bankas tai gali interpretuoti kaip prastus finansų valdymo įgūdžius arba net priklausomybę. Tai galimai taps kliūtimi siekiant pasiskolinti ar turės įtakos norint gauti didesnę paskolos sumą“, – sako ekspertas.

Nors retkarčiais pasitaikančios internetinės lažybos asmens kredito istorijai nekenkia, tai gali būti priežastis bankui papildomai įvertinti potencialų paskolos gavėją.

„Pagrindinis rodiklis, į kurį bankas atsižvelgia, yra tai, kiek pinigų išleidžiate tokioms pramogoms, palyginus su jūsų nuolatinių pajamų dydžiu. Jei sporto lažyboms išleidžiate didžiąją dalį savo atlyginimo, tai gali būti vertinama kaip didelė problema. Tačiau jei statymus internete atliekate tik tam tikro sporto sezono metu, pavyzdžiui, kartą per dvejus metus, ar kartkartėmis nusiperkate momentinės loterijos bilietą ir tai nepaveikia jūsų pragyvenimui skirtų lėšų, vargu, ar bankas laikys tai papildomu rizikos faktoriumi“, – palygina ekspertas.

Vis dėlto, jei artimiausiu metu ketinate kreiptis į banką dėl paskolos, finansų ekspertas rekomenduoja gerai apsvarstyti, ar verta užsiimti lažybomis ir azartiniais lošimais.

„Net jei ir nesate aistringi lošėjai, nuolat lankydamiesi internetinių lošimų puslapiuose, lažybų namuose, atlikdami neįprastus mokėjimus arba reguliariai išsiimdami grynuosius pinigus iš netoliese esančio bankomato galite sukelti įtarimų“, – pastebi ekspertas.

Svarstydami kreiptis dėl paskolos pabandykite patys įvertinti savo finansinius sprendimus banko požiūriu – apsvarstykite, ar jie nerodo neatsakingo finansinio elgesio. Anot E.Jurevičiaus, skolinantis gali tekti paaiškinti kai kuriuos savo veiksmus, tačiau, jei neturite priklausomybės tokioms lažyboms, greičiausiai neturite ir dėl ko nerimauti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis