Jos skaičiavimais, JAV įmonės gali repatrijuoti 2,5 trln. JAV dolerių užsienyje laikomų lėšų. Pagal praėjusį mėnesį patvirtintą respublikonų mokesčių planą šioms lėšoms, jas perkeliant į JAV, bus taikomas mažesnis mokestis.
Nemaža dalis šių lėšų greičiausiai laikoma Europos finansų įstaigose, pareiškė K. Forbes savaitgalį vykusiame Amerikos ekonomikos asociacijos metiniame susitikime.
„Kai kurios iš šių (Europos įmonių) yra geriau aprūpintos kapitalu ir jų būklė yra geresnė negu pastaraisiais metais, tačiau gali nutikti ir taip, kad daug lėšų bus atsiimta ir iš tų bankų, kurie nėra itin gerai kapitalizuoti. Dėl to kai kurios Europos finansų įstaigos gali susidurti su tam tikromis problemomis“, – pareiškė ji.
Ekspertė abejoja, kad JAV įmonės repatrijuotas lėšas panaudos naujų investicijų finansavimui.
„Jeigu jos šiandien turi gerų galimybių investuoti, jos greičiausiai tai jau ir daro“, – pareiškė K.Forbes.
Per paskutinę lėšų repatriaciją, kuri įvyko 2004 metais, investuota buvo tik nedidelė į JAV perkeltų pinigų dalis, pažymėjo ji.
„Iš kiekvieno perkelto JAV dolerio maždaug 90 centų buvo išleista išmokoms akcininkams – arba akcijų išpirkimui, arba dividendams, – paaiškino ekspertė. – Mano nuomone, didžioji dalis pinigų ir šį kartą bus išleista panašiems tikslams.“