„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Energetikai itin imlioms įmonėms – 30 mln. eurų subsidijų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskirstė 30 mln. eurų subsidijų 1283 šalies įmonėms, kurios savo veikloje sunaudoja daug dujų ir elektros, rašoma Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešime spaudai.
Eurai
Eurai / 123RF.com nuotr.

„Šios subsidijos yra šių metų rudenį Vyriausybės paskelbto pagalbos paketo energetikai imlioms Lietuvos įmonėms dalis. Paramą gavusiems verslams šie pinigai padės išlikti konkurencingiems ir nesustabdyti veiklos, taip pat išlaikyti darbo vietas. Subsidijos verslus pasieks iki šių metų pabaigos“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Paramos siekusios įmonės teikė paraiškas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Ji įvertino ir pateikė ministerijai sąrašą įmonių, kurios atitiko nustatytus subsidijų skyrimo reikalavimus.

„Kad subsidijos verslą pasiektų greičiau ir paprasčiau, pagal turimus duomenis VMI dalį kriterijų įvertino pati ir įmones, kurios potencialiai galėjo gauti subsidiją, individualiai pakvietė kreiptis. Iš viso buvo išsiųsta daugiau nei 2 tūkst. kvietimų.

Pagal juos paraiškas pateikė 1,4 tūkst. įmonių“, – teigia VMI Atrankos ir paramos auditui departamento vyresnioji patarėja Rūta Giedrienė. Ji priduria, kad netrukus šias įmones VMI individualiai informuos apie priimtą sprendimą dėl subsidijos skyrimo per Mano VMI.

Gautos subsidijos dydis priklausys nuo įmonės deklaruotų gyventojų pajamų ir pelno mokesčių už 2021 m. Didžiausia skirta subsidija įmonei – apie 390 tūkst. eurų.

„Priemonės, skirtos energijos kainų augimo poveikiui sušvelninti, tikrai suteikia galimybę įmonėms išgyventi šį sunkų laikotarpį, išsaugoti šiokį tokį produkcijos konkurencingumą. Labai teigiamai vertinome Vyriausybės sprendimą skirti subsidijas energijai imlioms įmonėms, veikiančioms sektoriuose, kurie itin paveikti karo Ukrainoje nulemtos ekonominės krizės, išaugus dujų ir elektros kainoms.

Suprasdami, kad Vyriausybės galimybės ribotos, itin vertiname jos pastangas pagal galimybes numatyti įvairias pagalbos priemones visiems nukentėjusiems verslams. Tikimės, kad ateityje tokia pat sparta bus išlaikyta, sprendžiant didžiausias energetines sąnaudas patiriančių įmonių, kurios dabar neturėjo galimybių gauti subsidijas, sunkumus, siekiant išsaugoti šių įmonių konkurencingumą“, – teigia Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Paraiškas gauti subsidiją galėjo teikti įmonės, kurių pagrindinė veikla įtraukta į itin paveiktų sektorių sąrašą, parengtą remiantis laikinuoju Europos Komisijos karo komunikatu.

Tarp itin paveiktų verslo sektorių pateko: metalo rūdų kasyba; tekstilės gaminių gamyba; drabužių siuvimas; medienos bei medienos ir kamštienos gaminių gamyba; gaminių iš šiaudų ir pynimo medžiagų gamyba; popieriaus ir popieriaus gaminių gamyba; tepalų ir kitų alyvų gamyba; parafino ir techninio vazelino gamyba; chemikalų ir chemijos produktų gamyba; kitų nemetalo mineralinių produktų gamyba; pagrindinių metalų gamyba.

Vyriausybė yra suplanavusi 2,5 mlrd. eurų pagalbos paketą verslui, į kurį įeina ir elektros kainų dalies kompensavimas, mokesčių atidėjimas energijai imlioms įmonėms bei parama saulės parkams įsirengti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs