Komisija pareiškė, jog „Teva“ pranešė apie savo „išankstinę nuomonę“, kad susitarimas, kurį Izraelio įmonė sudarė su konkurente „Cephalon“, pažeidžia ES konkurencijos taisykles.
Pagal tą susitarimą „Teva“ įsipareigojo neteikti į rinką pigesnės generinės modafinilio – „Cephalon“ vaisto nuo miego sutrikimų – versijos, pažymėjo Komisija.
Pasak Komisijos, „Teva“ sutiko užvilkinti šio vaisto generinės versijos pateikimą į rinką mainais už „didelę vertę, kurią „Cephalon“ pervestų atlikdama mokėjimus grynaisiais ir įgyvendindama įvairius kitus susitarimus“.
Panašioje byloje, sprendimas kurioje buvo priimtas 2014 metais, Komisija Prancūzijos vaistų milžinei „Servier“ skyrė didžiulę 331 mln. eurų baudą už tai, kad ši slapta susimokė, siekdama užvilkinti pigesnės generinės perindoprilio – populiaraus efektyviai hipertenzijos kontrolei skirto vaisto – patekimą į rinką. Toje byloje bauda buvo skirta ir „Teva“.
Generiniai vaistai yra tokie pat veiksmingi, kaip ir firminiai vaistai, tačiau yra kur kas pigesni, taigi sutaupyti gali ir ligoniai, ir sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai.
Tačiau pasitaiko atvejų, kai vaistų gamintojai sudaro slaptus susitarimus su generinius vaistus gaminančiais konkurentais, kuriems moka atlygį už tai, kad šie tam tikram sutartam laikui užvilkintų pigesnių populiarių vaistų versijų pateikimą į rinką.
Ši paskutinė su modafiniliu susijusi byla ES buvo pradėta 2011 metais. Jungtinėse Valstijose „Teva“ panašius kaltinimus sureguliavo 2015 metais.