„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

ES baiminasi, kad Londonas dėl „Brexit“ derybų gali vetuoti ES 2018 metų biudžetą

Europos Sąjunga (ES) baiminasi, kad Didžioji Britanija per derybas dėl „Brexit“, kurios turėtų prasidėti po birželio 8 dieną Didžiojoje Britanijoje įvyksiančių visuotinių rinkimų, galėtų vetuoti ES 2018 metų biudžetą.
Banksy priešinys
Banksy priešinys / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Už biudžetą atsakingas Europos Komisijos (EK) narys Guntheris Oettingeris pareiškė, kad po rinkimų vaizdas turėtų tapti aiškesnis.

Komisijai pristačius ES 2018 metų 161 mlrd. eurų biudžeto projektą, G. Oettingeris spaudos konferencijoje pažymėjo, kad Didžiosios Britanijos vyriausybė buvo pareiškusi, jog „dėl išimtinai formalių priežasčių“ per rinkimų kampaniją negali priimti svarbaus sprendimo dėl (ES) biudžeto.

Pasak Komisijos nario, „remiantis tikimybės ir nuspėjamumo principu“, Didžioji Britanija biudžeto greičiausiai nevetuos.

„Tačiau rinkimai yra rinkimai. Turime palaukti ir pažiūrėti, kas ateis į valdžią. Čia yra šiokios tokios rizikos“, – pareiškė G. Oettingeris.

„Jeigu po rinkimų Jungtinės Karalystės vyriausybė pakeis savo poziciją ... tokiu atveju mums teks keisti savo projektą“, – pridūrė jis.

Pasak pareigūno, „galėtų kilti pavojus“ tam tikroms papildomoms išlaidoms, kaip antai jaunimo užimtumo skatinimui. Taip pat būtų būtina dalį žemės ūkiui numatytų lėšų skirti saugumo ir migracijos projektų finansavimui.

Ir Didžiosios Britanijos, ir ES pareigūnai Briuselyje neabejoja, kad derybose dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES sudėtingiausias bus klausimas dėl sumos, kurią Didžioji Britanija turėtų sumokėti Europos blokui. Skaičiuojama, kad ši suma, kuri daugiausia apima finansinius įsipareigojimus, kuriuos blokas prisiėmė, kol Didžioji Britanija tebebuvo jo narė, gali sudaryti 40–60 mlrd. eurų.

ES 2018 metų biudžeto projekte numatyti 161 mlrd. eurų įsipareigojimai, t. y. lėšos, atidėtos programoms, kurios gali tęstis ilgiau negu metus. Ši suma yra 1,4 proc. didesnė negu numatytoji 2017 metų biudžete.

Struktūriniams ir investiciniams fondams siūloma skirti iš viso 55,4 mlrd. eurų, o žemės ūkiui ir kaimo plėtrai – 59,6 mlrd. eurų.

Komisijos pasiūlytą biudžetą dabar svarstys Europos Parlamentas ir valstybės narės.

2018-ieji bus paskutiniai metai, kuriuos visus Didžioji Britanija praleis kaip ES narė. „Brexit“ turėtų įvykti 2019 metų kovo pabaigoje.

Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES padarys didelį poveikį bloko biudžetui, nes Londono grynasis metinis įnašas į jį sudaro apie 10 mlrd. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs