Už šias lėšas numatoma rekonstruoti ir įrengti sunykusio Dominikonų vienuolyno korpuso rūsį, pirmą ir antrą aukštus. Pastate bus įrengta konferencijų salė, eksponatų saugyklos, administracinės patalpos, taip pat – archeologijos ir istorijos ekspozicijos.
„Išplėsim sakralinio meno ekspoziciją. Dabar ji veikia dviejose salėse, bus padaryta trečia. Tikimės, kad iki 2012 metų pabaigos ją įrengsime ir atidarysime lankytojams“, – 15min.lt sakė Trakų istorijos muziejaus direktorius Virgilijus Poviliūnas.
Direktoriaus teigimu, taip pat prasiplės eksponatų restauravimo laboratorija. Jos darbuotojai prižiūri muziejuje esančius eksponatus ir restauruoja į jį naujus. „Ne visi eksponatai į muziejus patenka puikios kokybės. Juos reikia valyti, tvarkyti, restauruoti“, – kalbėjo V.Poviliūnas.
Anot jo, kol kas muziejaus restauratoriai daugiausia dirba su metalu, popieriumi. Tačiau priežiūra reikalinga ir mediniams, odiniams eksponatams. Išsiplėtus restauravimo laboratorijai, čia atsiras papildomų darbo vietų.
Trakų pusiasalio pilis buvo viena didžiausių Lietuvos gynybinių pilių, statytų valdant kunigaikščiui Kęstučiui.
Trakų pusiasalio pilies pritaikymo turizmo reikmėms projektą įgyvendinančiam Trakų istorijos muziejui kol kas išmokėta 1,337 mln. litų ES paramos.
Visas projektas finansuojamas ES lėšomis, kurios skiriamos iš 2007–2013 metų ES struktūrinės paramos pagal Ūkio ministerijos administruojamą priemonę „Viešųjų nekilnojamų kultūros paveldo objektų kompleksiškas pritaikymas turizmo reikmėms“.