Naujosios prognozės rodo, kad 2021 metais euro zonos ekonomika atsigaus 6,1 proc., tačiau vis dar nepasieks ikikrizinio lygio.
„Ekonominis karantino priemonių poveikis yra žalingesnis, nei iš pradžių manėme“, – pranešime teigė Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis.
„Kalbėdami apie šiuos ir kitus metus, galime tikėtis atsigavimo, tačiau turėsime būti pasirengę skirtingai atsigavimo spartai“, – pridūrė jis.
Manoma, kad Vokietijos ekonomika – didžiausia ES – šiemet susitrauks 6,3 proc., o 2021 metais ūgtelės 5,3 procento.
Prancūzijos, Italijos ir Ispanijos ekonomikos susitrauks po daugiau kaip 10 proc., o vėliau ūgtelės.
Prognozuojama, kad Prancūzijos ekonomika – antra pagal dydį euro zonoje – šiemet sumenks 10,6 proc., o 2021 metais išaugs 7,6 procento.
Italijos ekonomika šiemet greičiausiai sumenks 11,2 proc., prieš ūgtelėdama 6,1 proc. 2021-aisiais.
Tuo tarpu Ispanijos ekonomika smuks 10,9 proc., o vėliau ūgtelės 7,1 procento.
„Politinis atsakas visoje Europoje padėjo sušvelninti smūgį mūsų piliečiams, tačiau tai vis dar yra didėjančio skirtumo, nelygybės ir neapibrėžtumo istorija“, – pareiškė už ekonomikos reikalus atsakingas Europos Komisijos narys Paolo Gentiloni.
„Štai kodėl taip svarbu greitai pasiekti susitarimą dėl Komisijos pasiūlyto ekonomikos atgaivinimo plano, kad šiuo kritiniu metu mūsų ekonomikai suteiktume ir pasitikėjimo, ir naujo finansavimo“, – pridūrė jis.