Tokį sprendimą 28 valstybės narės priėmė po Europos Parlamento didele balsų persvarą neseniai priimto raginimo uždrausti vienkartinius plastikinius daiktus, tokius kaip gėrimų šiaudeliai, ausų krapštukai ir lazdelės balionams.
Kitą savaitę bus pradėta rengti išsamų teisės aktą, kurį planuojama priimti gruodį. Planuojama, kad naujoji direktyva įsigaliotų 2021 metais.
Visas Bendrijos valstybes nares vienijanti Europos Vadovų Taryba (EVT) nusprendė uždrausti plastikinius gaminius, turinčius tvarių alternatyvų. Dabar ši institucija nori įpareigoti verslą dar atsakingiau tvarkyti atliekas.
Nors bloko vykdomosios valdžios funkciją atliekanti Europos Komisija siūlo, jog valymo išlaidas apmokėtų plastiko gamintojai, EVT norėtų, kad tokią produkciją importuojančios ir parduodančios bendrovės irgi skirtų tam dalį lėšų.
EVT taip pat paragino nacionaliniu lygiu mažinti vienkartinių plastinių daiktų, neturinčių aplinkai žalos nedarančių alternatyvų, naudojimą.
Nevyriausybinių organizacijų koalicija „Rethink Plastic“ pasveikino tokį žingsni, bet išreiškė nusivylimą, kad siūlymai paremti „savanoriškais susitarimais“, o ne teisiškai įpareigojančiomis priemonėmis.
Anot Europos Komisijos, 70 proc. vandenynus ir paplūdimius teršiančių medžiagų sudaro vienkartinis plastikas, o vienas praėjusią savaitę paskelbtas tyrimas pirmą kartą parodė, kad su maistu į žmonių organizmus patenka daug plastinių medžiagų.