Estijoje įvedamas „limonado mokestis“

Estijos parlamentas priėmė vyriausybės parengtą įstatymą dėl papildomo saldžiųjų nealkoholinių gėrimų apmokestinimo, kuris įsigalios nuo 2018 metų.
Gaivieji gėrimai
Gaivieji gėrimai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Mokestis už litrą saldžiųjų nealkoholinių gėrimų, kuriuose cukraus koncentracija yra nuo 5 iki 8 gramų šimte mililitrų, sudarys 10 centų, o didesnės cukraus koncentracijos – 30 centų.

Saldiklių turintiems nealkoholiniams gėrimams bus taikomas 10 centų už litrą mokestis, o jo dydis koncentruotiems maistui saldinti skirtiems skysčiams priklausys nuo saldiklių ar cukraus koncentracijos, juos atskiedus pagal gamintojų pateiktas rekomendacijas.

Siekiant paskatinti visuomenę mažiau vartoti cukraus ir prie šių pokyčių priprasti, nuo ateinančių metų 30 centų už litrą mokestis bus taikomas tik tiems nealkoholiniams gėrimams, kuriuose cukraus koncentracija viršija 10 gramų šimte mililitrų. Nuo 2019-ųjų ši riba mažėtų iki 9 gramų, o nuo 2020 metų – iki 8 gramų.

Šis mokestis gali būti netaikomas natūralioms sultims, pieno gėrimams ir jogurtams, taip pat saldintiems jogurtams, kurie naudojami kitų gėrimų, maisto produktų, vaistų gamyboje. Tokios produkcijos gamintojai dėl šio mokesčio netaikymo privalės kreiptis į vyriausybę.

Finansų ministerijos skaičiavimais, kitąmet „limonado mokesčio“ būtų surinkta apie 15 mln. eurų, 2019-aisiais – 16 mln. eurų, 2020 metais – 17 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis