EKI bendrą šalies ūkio būklę rugsėjį įvertino 80 balų – 20 balų mažiau nei birželį.
Du trečdaliai apklaustų šalies ekonomistų teigė, jog ekonomikos būklė po pusmečio bus prastesnė nei dabartinė, o kaip pagrindinės problemos dažniausiai buvo nurodomos kvalifikuotos darbo jėgos stygius, naujovių stoka bei menkas pasitikėjimas vyriausybės ekonomine politika.
„Bendras nestabilumas pasaulio ekonomikoje ir prekybos ribojimai gali sumažinti verslo norą investuoti“, – akcentavo EKI vadovė Marjė Josing.
Bendram ekonominio klimato rodikliui EKI šįkart suteikė įvertinimą minus 7 – blogiausią per pastaruosius devynerius metus.
EKI apžvalgoje pažymima, jog pramonės ir statybų sektorių pasitikėjimas yra nukritęs žemiau daugiamečio vidurkio, nors į vidaus rinką orientuotų mažmeninės prekybos sektorių pasitikėjimo jausmas išlieka geras, o vartotojų pasitikėjimas yra aukščiau daugiamečio vidurkio, tačiau iš esmės pablogėjo jų lūkesčiai dėl ekonominės padėties po metų.
Ekonomistai pabrėžia, jog pagrindinė problema yra ta, kad atlyginimai šalyje auga sparčiau nei darbo našumas.
EKI prognozuoja, jog kainų augimas per artimiausius šešis mėnesius lėtės, palūkanų normos ir akcijų kainos išliks žemame lygyje.