Tyrimų organizacijos „Markit Economics“ paskelbti išankstiniai duomenys parodė, kad bendras euro zonos pirkimo vadybininkų indeksas (PMI) rugpjūtį smuko nuo 60,2 punkto mėnesiu anksčiau iki 59,5 punkto, nors analitikai prognozavo, kad šis rodiklis nusileis tik iki vidutiniškai 59,7 punkto.
Tuo tarpu privataus verslo aktyvumo rodiklis liko arti aukščiausio per 15 metų lygio ir tai palaikė bendros Europos valiutos kursą.
Euro kursas, penktadienio vakare siekęs 1,1701 JAV dolerio, pirmadienį paaugo iki 1,1731 JAV dolerio.
Jenos atžvilgiu Europos valiutos kursas ūgtelėjo nuo 128,45 iki 129,12 jenos.
Nors euras pabrango, jo kursas JAV dolerio atžvilgiu laikosi arti žemiausio per dešimt mėnesių lygio, rašo portalas „Trading Economics“.
Indeksas „ICE US Dollar“, kuriuo vertinami JAV dolerio kurso pokyčiai šešių pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu, nuo sesijos pradžios smuko 0,3 procento. Tuo tarpu indeksas „WSJ Dollar“, kuriuo vertinama JAV valiutos kurso dinamika šešiolikos pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu, sumenko 0,28 procento.
Rinkos dalyviai šią savaitę bus sutelkę dėmesį į JAV federalinio rezervo sistemos (FRS) Džekson Houle kasmet rengiamą ekonomistų ir pasaulio centrinių bankų atstovų simpoziumą, kur kalbą sakys, be kita ko, JAV centrinio banko vadovas Jerome‘as Powellas. Investuotojai iš jo tikisi sulaukti užuominų apie tai, kada FRS ketina pradėti laipsniškai mažinti turto pirkimo apimtis.
Praėjusią savaitę paskelbtas FRS liepos mėnesio posėdžio protokolas parodė, kad dauguma FRS vadovų yra pasirengę jau šiemet pradėti mažinti turto pirkimo apimtis, nepaisydami rizikos, susijusios su naująja koronaviruso atmaina.
Tai parems JAV dolerio kursą, o jenos brangimą greičiausiai varžys tai, kad sergamumo COVID-19 didėjimas Japonijoje atrodo „vis labiau nevaldomas“, pažymi Vokietijos banko „Commerzbank“ analitikai.