Euro zonos gamintojų pasitikėjimo indeksas (PMI) galėjo ūgtelėti iki 51,6 (spalio mėnesį indeksas siekė 51,3), o paslaugų sektoriaus – 51,8 punkto (spalio mėnesį indeksas siekė 51,6). Tokie rodikliai leidžia tikėtis 0,3 proc. siekiančios euro zonos BVP plėtros IV ketvirtyje. Vokietija šią savaitę taip pat paskelbs IFO ir ZEW verslo nuotaikų indeksus, kurie ir toliau gali nežymiai paaugti, nors jie jau ir taip yra pasiekę istoriškai aukštą lygį.
Rusija šią savaitę skelbs darbo rinkos ir mažmeninės prekybos rodiklius. Tikimasi, kad dėl smunkančių gamybos tempų bei sezoniškumo, nedarbas spalį galėjo minimaliai išaugti nuo 5,3 proc. iki 5,4 proc. Tuo tarpu mažmeninės prekybos statistika turėtų pademonstruoti 3,3 proc. metinį augimą spalio mėnesį, palyginus su 3 proc. buvusiu augimu rugsėjo mėnesį.
JAV skelbiami mažmeninės prekybos duomenys
JAV šią savaitę bus paskelbti spalio mėnesio mažmeninės prekybos duomenys. Įdomu sužinoti, kaip stipriai vyriausybinių institucijų sustabdyta veikla atsiliepė vartotojų elgsenai.
„Danske Bank“ analitikai prognozuoja, jog pardavimai per mėnesį galėjo ūgtelėti 0,1 proc. (rugsėjo mėnesį augimas siekė 0,4 proc.).
Taip pat trečiadienį bus paskelbti JAV infliacijos spalio mėnesio rodikliai. Kainų lygis per praėjusį mėnesį galėjo nesikeisti, o palyginus su tuo pačiu 2012 metų mėnesiu, galėjo augti 1 proc.
Tą pačią dieną bus paviešintas spalio mėnesio FED susirinkimo protokolas, kuriame gali būti užsiminta apie naujas infliacijos ar nedarbo lygių ribas, kurių nepasiekus, bazinės palūkanos keliamos nebus.
Informaciją paruošė „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas Kęstutis Celiešius