Skaičius yra mažesnis nei 0,3 proc. augimas, užfiksuotas 2022 metų trečiąjį ketvirtį, bet geresnis nei skelbta ekonomistų prognozėse, kuriose kalbėta apie nuosmukį.
Greičiausiai paskelbtieji duomenys suteiks atokvėpį po nerimo dėl gilios recesijos, kilusio Rusijai įsiveržus į Ukrainą ir energijos kainoms bei infliacijai išaugus iki rekordinio lygio.
Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pirmadienį paskelbė prognozę, kad Vokietija, didžiausia Europos ekonomika, ir Italija šiemet išvengs nuosmukio, nes nepaisant karo Europos augimas pasirodė „atsparesnis nei tikėtasi“.
Visgi oficialūs Vokietijos duomenys rodo, kad šalies ekonomika netikėtai susitraukė 2022 metų pabaigoje, laikotarpiu nuo spalio iki gruodžio sumažėdama 0,2 proc., palyginti su ankstesniu ketvirčiu.
Italijos ekonomika taip pat lėtėjo paskutinį 2022 metų ketvirtį, sumenkusi 0,1 proc., parodė antradienį paskelbti oficialūs duomenys.
Tuo metu Prancūzija išvengė susitraukimo, ketvirtąjį ketvirtį užfiksavusi 0,1 proc. siekusį augimą, o per visus 2022 metus antra pagal dydį euro zonos ekonomika išaugo 2,6 procento.
Europos Sąjungos statistikos agentūra pranešė, kad bendros valiutos erdvės ekonomika 2022 metais išaugo 3,5 procento.
Tai didesnis rodiklis nei Kinijos 3 proc. ir JAV 2,1 proc. siekęs augimas.
Be to, euro zonos rodiklis yra geresnis nei Europos Komisijos lapkritį prognozuotas 3,2 proc. augimas.
Viso 27 valstybes jungiančio bloko, įskaitant eurą naudojančias šalis, ekonomika 2022 metais išaugo 3,6 procento.
Praėjusių metų pabaigoje ES smarkiai nerimavo dėl euro zonos ekonomikos, tačiau už ekonomiką atsakingas Europos Komisijos narys Paolo Gentiloni šį mėnesį buvo nusiteikęs optimistiškiau.
„Esama galimybės išvengti gilios recesijos ir patekti į ribotą, seklesnį susitraukimą“, – prieš dvi savaites kalbėjo P. Gentiloni.
TVF šiuo metu prognozuoja, kad ES bendrosios valiutos erdvė 2023 metais ūgtelės 0,7 procento.