Bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas euro zonoje antrąjį šių metų ketvirtį siekė 0,3 proc., kai per pirmuosius tris 2018 metų mėnesius BVP paaugo 0,4 proc., antradienį paskelbė Eurostatas.
Tuo tarpu metinis (12-os mėnesių) euro zonos ekonomikos augimas antrąjį šių metų ketvirtį pasiekė 2,1 proc. Pirmąjį ketvirtį metinis BVP augimas buvo gerokai aukštesnis – 2,5 proc., bet nepaisant to, antrojo ketvirčio rodiklis lenkia tuo pat laikotarpiu 2016 metais pasiektą 1,8 proc. augimą.
Europos Centrinis Bankas (ECB), Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ir kitos didžiosios pasaulio ekonominės institucijos ne kartą perspėjo, kad euro zona yra pažeidžiama dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo protekcionistinės prekybos politikos, kuri jau išprovokavo konfliktą su Europos Sąjunga (ES), Kinija ir kitomis šalimis.
Metinė infliacija euro zonoje liepą dėl aukštesnių energijos kainų kainų paspartėjo iki 2,1 procento.
O nedarbas euro zonoje birželį, palyginti su gegužės mėnesiu, nepakito ir siekė 8,3 procento. Nedarbo lygis euro zonoje stabiliai mažėja nuo 2016 metų rugsėjo, kuomet krito žemiau simbolinės 10 proc. ribos.
Eurostato duomenimis, žemiausias nedarbas birželį euro zonoje buvo fiksuotas Vokietijoje – 3,4 procento.
Tuo tarpu aukščiausias nedarbas, balandžio mėnesio duomenimis, buvo Graikijoje – 20,2 proc., Ispanijoje nedarbas sudarė 15,2 procento.
Nedarbo lygis Lietuvoje, pasak Eurostato, birželį buvo nepakitęs – 8,3 procento.