Patikslinti Eurostato duomenys parodė, kad kainos 19 valstybių bendros valiutos zonoje mažėjo, palyginti su 1,3 proc. infliacija birželį ir 2,2 proc. infliacija prieš metus.
ECB vadovas Mario Draghi (Marijus Dragis) praėjusį mėnesį pranešė, kad gali būti imtasi naujų skatinamųjų priemonių, siekiant paskatinti atkakliai nedidėjančią infliaciją, augant nerimui dėl JAV protekcionizmo, besivystančių rinkų silpnumo ir „Brexit“ padarinių.
Stebėtojai tikisi, kad rugsėjį ECB sumažins palūkanų normas bei imsis kitų priemonių ekonomikai skatinti.
ECB valdančioji taryba praėjusį mėnesį paliko paliko nepakeistą pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų normą, kuri yra lygi 0 procento. Palūkanų norma, naudojantis ribinio skolinimosi galimybe, išliko lygi 0,25 procento, o palūkanų norma, naudojantis indėlių galimybe, toliau sudaro minus 0,4 procento.
Visgi centrinis bankas užsiminė, kad palūkanų normos gali būti mažinamos, pareikšdamas, jog jos išliks „dabartiniame ar žemesniame lygyje bent jau per pirmąjį 2020 metų pusmetį“, ir nurodė įpareigojęs pareigūnus apsvarstyti įvairias galimybes, įskaitant „naujas grynojo turto pirkimo programas“.
Liepos mėnesį visoje Europos Sąjungoje infliacija siekė 1,4 proc., palyginti su 1,6 proc. birželį ir 2,2 proc. prieš metus.