135 suvažiavime dalyvavusiems svečiams iš Europos, Kanados ir JAV T. Gailius pristatė Lietuvą kaip modernią brangiakailių pramonę vystančią šalį, supažindino su asociacijos nuveiktais darbais bei išreiškė pritarimą FUR EUROPE naujai rengiamai šinšilų gerovę užtikrinsiančiai tarptautinei „WelFur“ programai.
Ateityje sieksime kailinių žvėrelių auginimo verslą įtraukti į prioritetinių veiklų sąrašą ir propaguoti verslą kaimiškose regionuose, – T.Gailius.
„Pastaruoju metu asociacija ypač sėkmingai vysto savo veiklą – tai matome iš brangiakailius žvėrelius auginančių ūkininkų pajamų bei augančio šio verslo populiarumo.
Šiuo metu rengiame Geros šinšilų auginimo praktikos vadovą, bendradarbiaudami su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu pradedame mokslinius tyrimus, skirtus optimaliems žvėrelių gerovės rodikliams nustatyti, taip pat ateityje sieksime kailinių žvėrelių auginimo verslą įtraukti į prioritetinių veiklų sąrašą ir propaguoti verslą kaimiškose regionuose“, – sakė TAGAVA vadovas T.Gailius.
Tikėtina, kad prie WelFur programos vystymo prisidės ir į tarptautinę mokslininkų komandą bus pakviestas LSMU VET Akademijos dr. Paulius Matusevičius. Jis šiuo metu planuoja atlikti svarbų šinšilų narvų dydžių tyrimą.
Užima 2 proc. Europos rinkos
Bendras brangiakailių eksportas Lietuvos ekonomikai, remiantis tarptautinio Kopenhagos aukciono duomenimis, kasmet duoda iki 125 mln. eurų pajamų, iš jų šinšilų ūkiai – apie 26 mln. eur.
Dabartiniu metu Lietuva užima maždaug 2 proc. Europos ir 1,2 proc. pasaulinės brangiakailių rinkos. Nė viena kita Lietuvos žemės ūkio sritis tokiais rezultatais nepasižymi.