Pranešimą Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) pirmininkų susitikime skaitęs ES vykdomosios institucijos atstovas taip pat tikino, kad pasitikėjimas ES ekonomika jau grįžta.
„Ekonominės ir pinigų sąjungos ateitis ir kartu turintis eiti glaudesnis politinis bendradarbiavimas, bus klausimas, kuriuo būsime užsiėmę artimiausius šešis mėnesius, ir taip taip pat daugelį metų pirmyn“, – sakė M.Šefčovičius.
Slovakijos politikas tvirtino, jog ekonominės ir pinigų sąjungos įkūrimas bei euro įvedimas yra kertiniai Europos integraciniai akmenys, bet finansinė krizė atskleidė jų silpnąsias vietas.
„Finansinė krizė atskleidė sistemos silpnąsias vietas, parodė, kur mus reikia imtis veiksmų ir ką padaryti, kad sistema būtų atsparesnė krizėms. Nepaisant taisyklių, kurioms pritarė visos narės, keliose valstybėse narėse tų taisyklių nebuvo laikomasi ir susikaupė didžiulės skolos tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje“, – kalbėjo EK atstovas.
Jis minėjo, jog dirbti reikia trimis kryptimis – ne tik išspręsti pačios krizės sukeltas problemas, bet ir sugriežtinti ekonominio valdymo režimą, taip pat rekonstruoti ekonominės ir pinigų sąjungos pamatus, juos sutvirtinant.
„Manau, kad šiandien galime pasakyti, kad krizės valdymas buvo sėkmingas, šiandien mes esame visai kitokioje situacijoje nei prieš metus ar pusantrų metų. Visi atsimena, kokia buvo įtempta padėtis valstybėse narėse, šiandien mes galime pasakyti, kad pasitikėjimas ES ekonomika grįžta“, – savo pranešime sakė M.Ševčovičius.
„Tačiau tas faktas, kad augimas labai lėtas, nedarbas – itin didelis, dar daug dalykų, kuriais turime pasirūpinti, todėl mes turime tęsti darbus, ne tik kaip paskatinti augimą, bet ir kaip pagerinti bendradarbiavimą ekonominėje ir pinigų sąjungoje, kad panaši situacija nepasikartotų“, – kalbėjo EK pirmininko pavaduotojas.