Pramonės gamyba Lietuvoje per metus – balandį, palyginti su 2019-ųjų balandžiu – mažėjo 11,3 proc., rodo penktadienį paskelbti ES statistikos tarnybos duomenys.
Latvijoje ji smuko 9,2 proc., Estijoje – 16,9 procento.
Per mėnesį – balandį, palyginti su kovu – Lietuvoje pramonė smuko 8,3 proc., Latvijoje – 7,4 proc., o Estijoje – 8,3 procento.
Visoje ES pramonė per metus mažėjo 27,2 proc., per mėnesį – 17,3 procento.
Pramonės gamyba euro zonoje balandį krito 17,1 proc.
Griežtoms karantino priemonėms, kurių buvo imtasi dėl koronaviruso pandemijos, sudavus didelį smūgį euro zonos gamykloms, pramonės gamyba bendros valiutos bloke balandį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, krito 17,1 proc., parodė penktadienį paskelbti oficialūs duomenys.
Mėnesio nuosmukis buvo kur kas didesnis negu 2008 metų pabaigoje ar 2009 metų pradžioje, tai yra per pasaulinę finansų krizę, pažymėjo Eurostatas.
Kovą, kai dauguma euro zonos šalių pradėjo įgyvendinti karantino priemones, siekdamos sustabdyti koronaviruso plitimą, pramonės gamyba valiutos bloke sumažėjo 11,9 procento.
Vokietijoje – didžiausioje Europos ekonomikoje – pramonės gamyba balandį krito net 21 procentu.
Prancūzijoje pramonės gamybos smukimo tempas paspartėjo nuo 16,4 proc. kovą iki 20,3 procento.
Labiausiai euro zonoje – 26,7 proc. – per mėnesį sumažėjo pramonės gamyba Slovakijoje, kur veikia kelios didelės automobilių gamyklos.
Visoje Europos Sąjungoje (ES) pramonės gamyba balandį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, sumažėjo 17,3 procento.
Palyginti su 2019 metų balandžiu, pramonės gamyba euro zonoje krito 28 proc., o ES – 27,2 proc. ir šie nuosmukio rodikliai, pasak Eurostato, yra didžiausi nuo tada, kai buvo pradėta rinkti šiuos duomenis.
Apskritai pramonės gamyba euro zonoje ir ES krito į lygius, kurie paskutinį kartą buvo matyti praėjusio amžiaus 10-ajame dešimtmetyje.