Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Financial Times“: buvęs JK iždo kancleris G.Osborne'as taikosi į TVF vadovo postą

Buvęs Didžiosios Britanijos iždo kancleris George‘as Osborne‘as norėtų užimti Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovo postą, kuris atsilaisvins, kai dabartinė fondo vadovė Christine Lagarde bus paskirta vadovauti Europos centriniam bankui (ECB), rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.
George'as Osborne'as
George'as Osborne'as / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Pasak leidinio šaltinių, pokalbiuose su draugais G.Osborne‘as yra sakęs, jog turi gerų šansų sulaukti ir Europos, ir Jungtinių Valstijų, ir Kinijos palaikymo.

Be to, G.Osborne‘as, kuris po „Brexit“ referendumo pasitraukė iš politikos ir šiuo metu dirba laikraščio „The Evening Standard“ redaktoriumi, neseniai nusprendė palaikyti Borisą Johnsoną, kuris siekia tapti Didžiosios Britanijos ministru pirmininku, ir dabar jis tikisi, jog Didžiosios Britanijos vyriausybė pritars jo kandidatūros į TVF vadovus iškėlimui, pažymėjo šaltiniai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Christine Lagarde
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Christine Lagarde

Tarptautiniam valiutos fondui per visą jo 75 metų istoriją pagal nerašytas taisykles vadovavo Europos atstovai, tačiau tarp jų iki šiol nebuvo britų. Didžiosios Britanijos vyriausybės atstovai jau davė suprasti, jog Londoną domina šis postas, o „Brexit“ neapkarpė šalies tarptautinių ambicijų.

G.Osborne‘as puikiai žino, jog yra strategiškai svarbu kuo anksčiau iškelti savo kandidatūrą. 2011 metais jis pirmasis parėmė Ch.Lagarde, kurią buvo pasiūlyta skirti TVF vadove, ir jai užtikrino tvirtą palaikymą.

Kiek anksčiau šią savaitę Europos Vadovų Taryba pasiūlė skirti Ch.Lagarde vadovauti ECB ir ji laikinai pasitraukė iš TVF vadovės pareigų.

Pokalbiuose su draugais G.Osborne‘as yra sakęs, jog „tarptautinėms finansų institucijoms sudėtingais laikais“ TVF vadovo postas yra įdomus darbas ir, atsižvelgiant į dabartinę aplinką, reikia, kad fondui vadovautų „įgudęs politinis komunikuotojas, bet ne technokratas“.

Visgi G.Osborne‘ui galbūt bus sunku pelnyti Europos palaikymą, nes euro zonoje yra daug manančiųjų, kad jo veiksmai nedavė naudos, kai regionas 2011 ir 2012 metais kovojo su finansų krize.

Tačiau Jungtinėse Valstijose jis gali tikėtis didesnio palaikymo, nes yra užmezgęs gerus santykius su tam tikrais respublikonais, pažymi „The Financial Times“ šaltiniai. Jo kandidatūrą gali palankiai įvertinti ir Kinija, nes 2015 metais jis pasisakė už tai, kad būtų sukurtas Azijos infrastruktūros investicijų bankas.

Beje, rimtu kandidatu į TVF vadovus yra laikomas dabartinis ECB vadovas Mario Draghi, kurio kadencija dabartiniame poste baigsis šių metų pabaigoje.

Britų lažybų tarpininkai prie favoritų taip pat priskiria iš savo posto netrukus pasitrauksiantį Anglijos banko vadovą Marką Carney, kuris yra Kanados ir Didžiosios Britanijos pilietis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai