Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Finansų ministerija nepritaria, kad į valstybinę pensiją galėtų pretenduoti visi muitinės pareigūnai

Finansų ministerija nepritaria Seime svarstomam siūlymui, kad visi atitinkamą stažą turintys muitinės pareigūnai galėtų pretenduoti į valstybinę pensiją.
Muitinė
Muitinė / Andriaus Vaitkevičiaus nuotr.

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, valstybinės pensijos, kompensacijos žuvimo ar sužeidimo atvejais numatomos tik muitinės mobiliųjų grupių bei postų pareigūnams, taip pat atliekantiems kriminalinę žvalgybą arba ikiteisminį tyrimą.

Ministerija parengta neigiama Vyriausybės išvada argumentuojama Konstitucinio Teismo nutarimu, kad valstybinės pensijos savo prigimtimi ir pobūdžiu skiriasi nuo valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos, taip pat nuo kitų valstybinio socialinio draudimo pensijų.

Anot projekto, pareigūnų ir karių valstybinės pensijos paskirtis, be kita ko, yra atlyginti už sudėtingą, atsakingą, dažnai rizikingą ir pavojingą asmens tarnybą valstybei, todėl įstatymų leidėjas galėjo pasirinkti – nustatyti ar nenustatyti, kad muitinės sistemoje tam tikras pareigas ėjusiems pareigūnams būtų skiriama pareigūnų ir karių valstybinė pensija.

„Neatsižvelgus į pareigūnų tarnybos specifiką, konkrečių pareigų pobūdį ir kitas reikšmingas aplinkybes, tokios pensijos skyrimas ir mokėjimas taptų privilegija ir toks pensinis aprūpinimas pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją (...) negalėtų būti laiduojamas. Šie principai taikytini nustatant pareigūnams ir kitas socialines garantijas“, – sakoma išvadoje, kurią parengė Finansų ministerija.

Šią išvadą ministrų kabinetas numato tvirtinti posėdyje trečiadienį.

Trys Darbo partijos parlamentarai yra pasiūlę visiems atitinkamą stažą turintiems muitinės pareigūnams leisti pretenduoti į valstybinę pensiją. Pataisas inicijavę Virginija Baltraitienė, Dangutė Mikutienė ir Viktoras Fiodorovas sako taip siekiantys suvienodinti visų muitinės pareigūnų socialines garantijas.

„Skirtingas muitinės pareigūnų statusas, susijęs su minėtomis socialinėmis garantijomis, sukelia ir personalo administravimo problemų. Nereti atvejai, kai muitinės postų pareigūnai, pagal savo kvalifikaciją tinkantys dirbti sudėtingesnį ir atsakingesnį darbą muitinės administracijoje, to atsisako tik dėl to, kad nenori prarasti teisės gauti pareigūnų valstybinę pensiją“, – teigiama pataisų aiškinamajame rašte.

Šiuo metu pareigūnų ir karių valstybinė pensija skiriama ir išmokama išėjusiems iš tarnybos pareigūnams ir kariams, ištarnavusiems vidaus reikalų, valstybės saugumo, krašto apsaugos sistemose, Specialiųjų tyrimų tarnyboje, Kalėjimų departamente ar jam pavaldžiose įstaigose ir valstybės įmonėse, muitinės sistemoje – dirbusiems muitinės mobiliosiose grupėse ar muitinės postuose arba atlikusiems kriminalinę žvalgybą ir arba ikiteisminį tyrimą 20 ir daugiau metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs