Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Finansų ministerija rengia bendrą Lietuvos poziciją dėl duomenų tarp finansų įstaigų dalinimosi

Finansų ministerija, surengusi pristatymą apie prieigos prie finansinių duomenų reglamentą, kuriuo bus kuriama atvirųjų finansų sistema Europos Sąjungoje, pakvietė rinkos dalyvius ir vartotojus vienijančias asociacijas prisidėti formuojant bendrą Lietuvos poziciją šiam Europos Komisijos siūlymui, rašoma Finansų ministerijos pranešime spaudai.
Duomenų analizė
Duomenų analizė / 123RF.com nuotr.

„Nuolat bendraujame su rinkos dalyviais ir vartotojų organizacijomis aktualiais klausimais, įsiklausome į jų nuomonę ir lūkesčius. Šis EK siūlymas, reglamentuojantis prieigos prie finansinių klientų duomenų mechanizmą, yra naudingas patiems klientams, verslo plėtrai ir suteikia daugiau galimybių siūlyti naujus produktus.

Jame yra jautrių klausimų – duomenų perdavimo saugumo užtikrinimas, papildomos investicijos finansų įstaigoms kuriant integruotą duomenų dalijimosi sistemą ir kiti. Todėl kviečiame rinkos dalyvius ir vartotojus aktyviai dalyvauti visuose dokumento nagrinėjimo etapuose“, – sako finansų viceministrė Vaida Markevičienė.

Birželio 28 d. Europos Komisija pateikė pasiūlymą dėl „Prieigos prie finansinių duomenų reglamento“, o Finansų ministerija pakvietė visas suinteresuotas šalis pateikti pastabas minėtam pasiūlymui ir prisidėti prie bendros Lietuvos pozicijos formavimo.

Reglamentu siekiama atpiginti finansines pasaugas klientams skatinant skaitmeninę transformaciją ir spartinant duomenimis grįstų verslo modelių pritaikymą Europos Sąjungos finansų sektoriuje.

Tikslo bus siekiama keturiomis svarbiausiomis priemonėmis. Pirma, vartotojai turės daugiau galimybių spręsti, kam ir kokiu tikslu suteikti leidimą naudoti jų duomenis, taip pat jiems bus sukurtos sąlygos valdyti visus savo leidimus.

Antra, finansų įstaigos, turinčios duomenis, kuriais vartotojais nori dalintis su kita finansų įstaiga, bus įpareigotos tuos duomenis pateikti nemokamai, nepertraukiamai ir realiuoju laiku.

Trečia, duomenys turės būti standartizuoti ir judėti per taikomųjų programų sąsajas, tokiu būdu užtikrinant aukštą duomenų ir jų dalinimosi mechanizmų saugumo standartą. Siekiant reaguoti į itin greitai kintančias rinkos sąlygas ir naująsias technologijas, rinkos dalyviams bus suteikta galimybė patiems apsispręsti dėl techninių specifikacijų.

Ketvirta, finansų įstaigoms bus sudaryta galimybė susitarti dėl kompensacinio mechanizmo tarp duomenų naudotojų ir duomenų turėtojų, kuriems bus privaloma diegti taikomųjų programų sąsajas.

Taip pat reglamentu bus sudarytos sąlygos steigtis naujiems finansų rinkos dalyviams –finansinės informacijos paslaugos teikėjams. Reglamentu nustatomi reikalavimai, kuriais vadovaujantis bus autorizuojami šios paslaugos teikėjai.

Preliminariai planuojama, kad po diskusijų, pateiktų pastabų ir vertinimų, reglamentas Europos Sąjungoje galėtų įsigalioti nuo 2026–2027 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų