Tarptautinio apmokestinimo reformoms, įskaitant minimalaus 15 proc. pelno mokesčio įvedimą, jau pritarė 132 šalys.
Šeštadienį šiam istoriniam susitarimui pritarė Didžiojo dvidešimtuko (G-20) finansų ministrai.
Tačiau Airija – o ši šalis taiko 12,5 proc. pelno mokestį ir kai kurių yra laikoma „mokesčių rojumi“ – nepritars šiems planams, kokie jie yra dabar, pareiškė P. Donohoe.
„Tai, kas dabar yra ant stalo, yra susitarimas, prie kurio Airija negali prisijungti“, – pareiškė jis Airijos valstybiniam transliuotojui RTE.
„Esame pasirengę dalyvauti derybose ir galbūt kažkuriuo metu galėsime prisijungti prie susitarimo, tačiau aš pasisakau už 12,5 proc.“, – pažymėjo ministras.
„Tai [toks mokesčio tarifas] jau ne vieną dešimtmetį yra viena pagrindinių mūsų ekonominės politikos ypatybių“, – pabrėžė jis.
Kiek anksčiau laikraštis „The Irish Examiner“ pranešė, jog Dublinas planuoja atsisakyti savo 12,5 proc. mokesčio tarifo, nes baiminasi, jog gali tarptautinėje arenoje pelnyti „parijo“ statusą.
„Airija ir toliau pasisakys už mažų šalių teises išsaugoti tam tikrą konkurencinį pranašumą, tačiau, kalbant apie pasaulinį susitarimą dėl apmokestinimo, mes nenorime būti išsišokėliais“, – pareiškė leidinio cituojamas aukštesnio rango šaltinis vyriausybėje.
Laikraštis pranešė apie Airijos planus padaryti nuolaidų dėl jos taikomo 12,5 proc. pelno mokesčio tarifo, kuris į šalį atviliojo nemažai JAV technologijų ir farmacijos bendrovių.
Tačiau P. Donohoe pabrėžė, jog, Dublinui sutikus su pasiūlymais dėl 15 proc. mokesčio tarifo, kils „problemų žmonėms, kurie investavo į mūsų ekonomiką ir turi lūkesčių dėl mūsų mokesčio tarifo nuspėjamumo ateityje“.