Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Finansų ministras Rimantas Šadžius: svarstant bankų priežiūros mechanizmą ir ES sutartis neturi būti tabu

Europos Sąjungoje (ES) svarstomas bankų vieningos priežiūros mechanizmas bus viena svarbiausių temų, Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai šių metų antrąjį pusmetį, sako šalies finansų ministras.
Rimantas Šadžius
Rimantas Šadžius / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Rimantas Šadžius teigia, jog svarstant galimą naują priežiūros instituciją, neturėtų būti jokių tabu dėl ES stojimo sutarties keitimo, tačiau pirmininkavimo metu Lietuva sieks kuo daugiau pažengti esamos sutarties rėmuose.

„Mes laukiame pasiūlymų dėl vieningo priežiūros mechanizmo, kuris gali numatyti arba nenumatyti vieną priežiūros instituciją – kaip žinote, yra diskusijų, ar tokia institucija galima, nekeičiant Europos sutarčių. Manau, nėra jokių tabu kalbant apie galimus sutarties pakeitimus, arba galbūt būtų kitų idėjų, kaip pakeisti ES veikimą ir šie pakeitimai taip pat galėtų reikalauti pakeisti sutartį. Tačiau sutarties keitimas yra lėtas procesas, o dabar reikia skubiau pasistūmėti kuo toliau į priekį pagal dabartinę ES konstitucinę schemą“, – interviu portalo vieuws.eu televizijai teigė R.Šadžius.

Ministras teigė, kad Lietuva pirmininkavimo metu sieks geriausio rezultato pagal dabartinę sutartį.

R.Šadžius teigė, jog be bankinės sąjungos, kiti svarbiausi Lietuvos darbai bus kova su mokesčių vengimu, daugiametis ES biudžetas, be to, nėra aiškumo dėl tolesnės Sanglandos fondų politikos.

Lietuva netrukus perims pirmininkavimą diskusijoms ir baigiamosioms deryboms šiais esminiais ES bankų sąjungos klausimais. Tikimasi, kad jau artimiausiu metu ES Taryba ir Europos Parlamentas priims teisės aktus, reglamentuojančius bankų bendro priežiūros mechanizmo veikimą.

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas yra minėjęs, jog Europai reikia veiksmingos bankų sąjungos, kurioje visos narės bus lygiavertės.

EK pasiūlymu dėl euro zonos bankų priežiūros funkcijų priskyrimo Europos centriniam bankui (ECB) siekiama sustiprinti euro zonos bankų stabilumą, sudaryti galimybę pertvarkyti bankus Europos stabilumo mechanizmo (ESM) lėšomis ir tuo prisidėti prie vieningos valiutos stiprinimo bei ES ekonomikos atsigavimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos