„Yra vertinama apgyvendinimo sektoriaus situacija, jų pajamos ir apyvartos, tačiau sprendimai bus daromi drauge su biudžeto projektu, matant visus poreikius, nes tų poreikių yra įvairiausių, o juos visus reikia suvesti į vieną bendrą dokumentą“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė Gintarė Skaistė.
Lengvatinis 9 proc. PVM tarifas apgyvendinimo paslaugoms taikomas septynerius metus.
Finansų ministrė patvirtino, kad nebeliks PVM lengvatos restoranams ir kitoms maitinimo įmonėms, nes ji buvo tikslinė – pandemijos iššūkiams suvaldyti.
„Lengvata buvo priimta terminuotai ir jos pagrindimo logika buvo labai aiški: ji buvo įvesta pandemijos šešėlyje, kuomet restoranams buvo įvesti nuo jų nepriklausantys ribojimai, jie buvo uždaryti dėl valdžios priimtų sprendimų. (...) Covid ribojimai baigėsi, o šiuo metu visi verslai susiduria su ta pačia sudėtinga situacija“, – sakė G.Skaistė.
Ji antradienį LRT sakė, jog verslui gali būti pasiūlytas mokesčių atidėjimas, jei įmonių sąskaitos už energijos išteklius viršys 10 proc. sąnaudų.
Lengvatinis 9 proc. PVM tarifas vietoj įprasto 21 proc. maitinimo įmonėms įvestas nuo 2021 metų liepos ir galioja iki 2022 metų pabaigos.
VMI duomenimis, maitinimo įstaigų pardavimai šiemet sausį-liepą, palyginti su tuo pačiu metu pernai, augo 73 proc., o pirkimai – 51 proc. Tuo metu apgyvendinimo sektoriaus pardavimai augo 44 proc., o pirkimai – 42 procentais.
Pasak VMI, per aštuonis šių metų mėnesius abiejuose sektoriuose pradėtas 81 bankrotas – 2,6 karto daugiau nei 2019-2021 metais.
„Creditinfo“ duomenimis, vien rugsėjį maitinimo įmonių bankrotai sudarė apie 14 proc. visų bankrotų. Nemažai restoranų dėl itin didelių energetikos kainų užsidaro arba žiemai arba visam laikui, teigia LRT.