Finansų sektorius dėl „Brexit“ iš JK iškels per 1 trln. JAV dolerių turto

Neigiamas Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) poveikis šalies finansų sektoriui bus didesnis negu manyta anksčiau, praneša tyrimų bendrovė „New Financial“.
„Brexit“
„Brexit“ / 123rf.com nuotr.

Jos atlikto tyrimo duomenimis, 275 bendrovės, rengdamosi „Brexit“, iš Didžiosios Britanijos į ES šalis perkelia visą savo verslą, darbuotojus ir turtą arba jų dalį, o kai kurios perkelia juridinį adresą.

Ir tokių bendrovių artimiausiu metu greičiausiai gerokai padaugės.

Dėl masinio finansų sektoriaus atstovų persikėlimo labiausiai laimi Dublinas – čia persikėlė arba keliasi 100 bendrovių. Į Liuksemburgą persikraustys 60 bendrovių, į Paryžių – 41, į Frankfurtą – 40, o į Amsterdamą – 32.

„Padėtis po „Brexit“ bus gerokai daugiapoliškesnė negu buvo anksčiau: per 40 bendrovių savo darbuotojus ir verslą perkelia į daugiau nei vieną ES finansų centrą“, – pažymima „New Financial“ parengtoje tyrimo ataskaitoje.

Pagal konservatyvųjį ekspertų vertinimą, bankai ir investiciniai bankai iš Didžiosios Britanijos iškels maždaug 800 mlrd. svarų (1,04 trln. JAV dolerių) vertės turtą, o tai sudaro beveik 10 proc. viso šalies bankų sektoriaus turto. Turto valdymo bendrovės jau perkėlė daugiau kaip 65 mlrd. svarų, o draudikai – apie 35 mlrd. svarų.

Pasak „New Financial“ vadovo Williamo Wrighto, „Brexit“ Londonui, kaip finansų centrui, padarė didelį poveikį.

„Tai sumažins Didžiosios Britanijos įtaką Europos finansų ir bankų sektoriui, smuks pajamos iš mokesčių ir sumažės finansinių paslaugų eksportas į Europos Sąjungą“, – pažymėjo jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų