Pasak J.Bullardo, JAV ekonomika antrąjį ketvirtį patirs „precedento neturintį“ silpnumą, nes, gelbėjant gyvybes, daugelis bendrovių sustabdė darbą.
Iki liepos mėnesio prasidės pereinamasis laikotarpis, kuomet dalis įmonių atnaujins veiklą, tačiau dalis bendrovių tebebus uždarytos.
Iki spalio verslo veikla gali būti atkurta ir prasidės bumas, kuris tęsis ir 2021 metais.
Ekonomika šiuo atveju yra tarsi automobilis, kuris kelyje susidūrė su remonto darbais – jis turi pristabdyti, bet su jo varikliu nenutiks nieko blogo, pažymėjo Sent Luiso federalinio rezervo banko vadovas.
„Kai tik virusas išnyks ir, jeigu mes teisingai panaudosime savo kortas ir viską išsaugosime, tuomet visi sugrįš prie darbo ir viskas bus gerai“, – pareiškė J. Bullardas trečiadienį duotame interviu televizijai CNBC.
Dieną anksčiau jis savo tinklaraštyje parašė nematąs prasmės sutelkti dėmesį į dabartinį ekonominio aktyvumo silpimą. Jis mano, kad JAV ekonomikos „temperatūros neverta matuoti“ iki antrojo ketvirčio pabaigos.
Tokie žodžiai, kaip „recesija“ ir „paskatos“, neturi prasmės tuo metu, kai vyriausybė aktyviai mėgina sumažinti ekonominį aktyvumą, pažymėjo J.Bullardas.
Ekonominio aktyvumo nuosmukį vargu ar galima vadinti „recesija“, jeigu aktyvumas sąmoningai ribojamas siekiant epidemiologinio saugumo tikslų, mano jis.
Paskutiniuose interviu J.Bullardas teigė manąs, kad JAV ekonomika gerokai nusilps.
JAV bendrojo vidaus produkto (BVP) nuosmukis, anot jo, gali pasiekti 50 proc., o nedarbo lygis gali pašokti iki 30 procentų.
CNBC trečiadienį duotame interviu jis pažymėjo, jog nedarbo lygis neabejotinai kils, tačiau po to sugrįš prie pastarojo meto rodiklių, kurie buvo artimi žemiausiam per 50 metų lygiui.
„Turėsime didžiulį [nedarbo] šuolį, daugiausia antrąjį ketvirtį, tačiau visi tiksliai žino, dėl ko tai įvyks. – pareiškė Sent Luiso federalinio rezervo banko vadovas. – Jeigu sugebėsime viską padaryti teisingai, viskas sugrįš į savo vėžias, kai tik visa tai pasibaigs.“