Toks FOMC sprendimas sutapo su ekonomistų ir rinkos dalyvių prognozėmis, o visi dešimt komiteto narių vieningai jį palaikė.
„Koronaviruso protrūkis kelia didelių problemų žmonėms bei didžiulius ekonominius sunkumus Jungtinėse Valstijose ir visame pasaulyje“, – rašoma FOMC pranešime.
Dokumente pažymima, kad ekonominė veikla bei užimtumas pastaraisiais mėnesiais po staigaus nuosmukio šiek tiek sustiprėjo, tačiau ikikrizinio lygio dar nepasiekė.
„Sumažėjusi paklausa ir smarkiai kritusios naftos kainos neleidžia vartotojų infliacijai augti. Visgi pastaraisiais mėnesiais finansinės sąlygos iš esmės pagerėjo – šią aplinkybę iš dalies lėmė FRS veiksmai remiant ekonomiką ir kreditų srautai amerikiečių namų ūkiams ir verslui“, – sakoma pranešime.
Pasak FOMC, tolesnė ekonomikos raidos trajektorija smarkiai priklausys nuo epidemiologinės padėties pokyčių Jungtinėse Valstijose.
Jei epidemiologinės krizės nepavyks suvaldyti, ji artimiausiu metu lems didelį spaudimą ekonominei veiklai, užimtumui ir infliacijai Jungtinėse Valstijose, o vidutinės trukmės laikotarpiu sukels didelę riziką ekonomikai.
„Atsižvelgdamas į šiuos įvykius, komitetas nusprendė išlaikyti 0–0,25 proc. tikslinį federalinių fondų palūkanų normos intervalą. Komitetas tikisi išlaikyti šį tikslinį intervalą tol, kol neįsitikins, kad ekonomika atlaikė pastarojo meto įvykius ir juda maksimalaus užimtumo ir kainų stabilumo tikslų įgyvendinimo link“, – teigiama komunikate.
FOMC pažadėjo toliau „stebėti gaunamos informacijos poveikį ekonominei prognozei, įskaitant visuomenės sveikatos duomenis, taip pat pasaulinius įvykius ir nuosaikų infliacijos spaudimą“ bei „panaudoti visas prieinamas priemones ir veikti, kad tinkamai palaikytų ekonomiką“.
„Nustatydamas pinigų politikos korekcijų laiką ir mastą ateityje, komitetas įvertins jau pasiektas bei numatomas ekonomines sąlygas užsibrėžtų tikslų – maksimalaus užimtumo ir 2 proc. infliacijos – atžvilgiu. Atliekant įvertinimą, bus atsižvelgiama į platų informacijos spektrą, įskaitant rodiklius, susijusius su darbo rinkos sąlygos, infliacijos spaudimu ir infliacijos lūkesčių rodikliais, taip pat duomenis apie finansinių ir tarptautinių sąlygų pokyčius“, – pažymima dokumente.
Siekdama išlaikyti paskolų namų ūkiams ir verslui srautą, FRS artimiausiais mėnesiais padidins investicijas į vyriausybės ir hipotekos obligacijas bent jau laikydamasi dabartinio tempo ir taip užtikrins sklandų rinkų veikimą. Be to, išlieka galimybė atlikti plačios apimties atvirkštinių sandorių operacijas.
„Komitetas atidžiai stebės rinkos sąlygas ir yra pasirengęs atitinkamai pakoreguoti savo planus“, – sakoma FRS pranešime.
FOMC posėdžio rezultatai paspartino JAV akcijų indeksų augimą. „Dow Jones Industrial Average“ prekybos metu ūgtelėjo 0,4 proc., „S&P 500“ – 1 proc., „Nasdaq Composite“ – 1,2 procento.
JAV doleris trečiadienį išliko stabilus euro atžvilgiu ir siekė 1,1788 JAV dolerio už eurą.