Ji tikisi, kad neseniai sulaikytas T.Nikoličiaus rėmėjas, lietuvių nusipirktos trąšų gamyklos savininkų konsorciumo narys Dušanas Stuparas atgaus laisvę.
„Tikiu, kad šis klausimas pajudės iš mirties taško. Buvo paduota apeliacija dėl sulaikymo, viliuosi, kad ji bus patenkinta“, - 15min.lt sakė „Arvi“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Vidmantas Kučinskas.
D.Stuparas už grotų pakliuvo prieš mėnesį. Serbijos kovos su organizuotu nusikalstamumu tarnyba sulaikė septynis asmenis, įtariamus finansinėmis machinacijomis privatizuojant trąšų gamyklą „HIP-Azotara“. Belgrado teismas leido mėnesiui suimti ne tik D.Stuparą, bet ir buvusį įmonės generalinį direktorių Vujadiną Jankovičių bei įmonės „Servo Mihalj Inženjering“ atstovą Čedomirą Ivkovičių.
Kaip pranešė Serbijos transliuotojas B92, jie įtariami pardavę „HIP-Azotara“ padalinį triskart brangiau, nei iš viso buvo sumokėta privatizacijos metu. Žala valstybei esą įvertinta 8,3 mln. eurų, taip pat esą buvo neteisėtai užvaldyta 5,4 mln. eurų.
V.Kučinskas: Aš direktoriumi tris ar keturis mėnesius buvau, parašus dėjau, todėl gal būtų pagrindas sulaikyti mane, o jis net parašų nedėjo.
Sutapimas ar ne, bet šių veiksmų teisėsauga ėmėsi likus mažiau nei dviem savaitėms iki Serbijos prezidento rinkimų. Gegužės 6 d. buvo surengtas pirmasis turas. Jame geriausiai pasirodė ankstesnis šalies vadovas Borisas Tadičius ir T.Nikoličius.
Šį sekmadienį sėkmė nusišypsojo pastarajam - už nacionalistinių pažiūrų politiką balsavo 50,2 proc. rinkėjų, už provakarietišką B.Tadičių, kuris balandį atsistatydino iš prezidento posto ir siekė į jį grįžti - 46,8 proc.
D.Stuparas buvo vienas pagrindinių T.Nikoličiaus finansinių rėmėjų. Verslininko sulaikymas esą galėjo padėti pakirsti T.Nikoličiaus partijos finansus ir diskredituoti jį patį.
Apie jų ryšius buvo žinoma seniai, prokuratūra greičiausiai rinko medžiagą ir buvo laukiama reikiamo momento.
Serbų radikalų partijos vicepirmininkas Aleksandras Martinovičius iškart po sulaikymo pranešė spaudai, esą verslininkas yra nemokamai suteikęs Belgrado centre esantį pastatą T.Nikoličiaus vadovaujamos Progresyviosios partijos reikmėms. Šis atkirto, kad už pastatą reguliariai mokama nuoma, rašė blic.rs.
Anot V.Kučinsko, sunku įvertinti, ar D.Stuparas išties buvo sulaikytas dėl privatizavimo, ar politiniais sumetimais. „Jis net versle nedalyvavo, buvo tik akcininkas. Aš direktoriumi tris ar keturis mėnesius buvau, parašus dėjau, todėl gal būtų pagrindas sulaikyti mane, o jis net parašų nedėjo“, - pečiais gūžčiojo pašnekovas.
Kaip rašė https://www.15min.lt/naujiena/pinigai/lietuvos-naujienos/serbija-juodoji-lietuvos-verslo-skyle-194-215986 savaitraštis „15min“, Serbija ne vienam lietuvių verslininkui tapo juodąja skyle, kurioje prapuola dešimtys ir šimtai milijonų.