„Gyventojai moka mokesčius tam, kad gerais laikais prisidėtų prie gausesnio biudžeto ir kokybiškesnių viešųjų paslaugų, o sunkesniais periodais sulauktų savalaikės valstybės pagalbos. Praėjo beveik keturi mėnesiai nuo to laiko, kai pasiūliau Seimui ir Vyriausybei didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, padėti šalies senjorams ir mažiau pasiturintiems gyventojams. Patiriame didžiausią kainų šoką nuo 1996 metų, dėl to priemonių priėmimo tempą vertinu kritiškai, bet pozityvu, jog šiandien pagaliau turime pirmą šiais metais solidų infliacijos pasekmių švelninimo paketą“, – šeštadienį išplatintame Prezidentūros pranešime sakė šalies vadovas.
Patikslintu biudžetu buvo padidintos pensijos, neapmokestinamasis pajamų dydis, numatytos kompensacijos gyventojams dėl augančių elektros ir dujų kainų.
Iš viso infliacijos pasekmių švelninimui skirti 973 mln. eurų, taip pat numatyti pinigai ukrainiečių pabėgėlių priėmimui, geležinkelių infrastruktūrai.
„Būtų klaida užsnūsti po tarpinių patikslinto biudžeto sprendimų. Turime nedelsdami svarstyti ir diskutuoti, kaip padėsime gyventojams tvariais, ilgalaikiais sprendimais, kurie sumažintų jų išlaidas energetikos produktams, atsvertų išaugusias maisto kainas po 2022 metų. Nebėra laiko vilkinti pradėtų ir sustabdytų reforminių pakeitimų“, – sakė prezidentas.
Šalies vadovo teigimu, atsinaujinančios energetikos projektų plėtra turi būti toliau skatinama, o atsirasianti nauda turėtų kuo greičiau pasiekti Lietuvos žmones, prioritetą teikiant pažeidžiamiausiems vartotojams.
Prezidentas akcentavo, kad maisto produktų kainų augimo tendencijų stebėsena ir savalaikis reagavimas turi būti nepertraukiamas valdžios institucijų procesas šiais ir kitais metais.
Seimas patikslintą 2022 metų valstybės biudžeto projektą priėmė antradienį.