G.Nausėda: siekiant socialiai orientuoto biudžeto, būtina atvirai kalbėti apie šaltinius

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pareiškė, kad siekiant socialiai orientuoto biudžeto, būtina atvirai kalbėti apie papildomus finansavimo šaltinius. Šalies vadovo teigimu, vengiant kelti bet kokius mokesčius, biudžetas ir toliau išliktų toks mažas, kad „apie gerovės valstybę galėsime tik pasvajoti“.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasak G.Nausėdos, socialinių išlaidų taip pat negalima finansuoti didinant biudžeto deficitą, nes tai būtų „tiesus kelias į finansinę krizę“.

Papildomų lėšų socialinei apsaugai prezidentas siūlo surinkti lėtinant darbo mokesčių mažinimą, kerpant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui ir labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas.

Vyriausybė savo ruožtu pasiūlė įvesti automobilių taršos mokestį ir plėsti nekilnojamojo turto mokesčio bazę, bet kol kas nesulaukė paramos Seime.

Prezidentas pabrėžė, kad papildomos pajamos būtinos siekiant sparčiau kelti pensijas, vaiko pinigus, užtikrinti tinkamą švietimo, sveikatos apsaugos ir gynybos finansavimą.

Politikai taip pat svarsto apmokestinti bankų turtą ir stambius prekybininkus, bet jokių sprendimų kol kas nepriimta.

Kai kurios profesinės sąjungos ir darbdavių atstovai teigia, kad mokesčių reguliavimo pakeitimai teikiami skubotai, nenumatant pakankamai laiko diskusijoms.

Tačiau G.Nausėda sako, kad tik konkrečių pasiūlymų teikimas gali atnešti rezultatus.

„Visi labai gražiai šneka, kai reikia kalbėti apie socialinės politikos dalykus, bet kai kalba prieina prie to, o ką mes dedama ant stalo, kokių šaltinių sąskaita tai bus finansuojama, visi išsibėgioja į krūmus“, – Žinių radijui antradienį sakė G.Nausėda.

Prezidentas pabrėžė, kad papildomos pajamos būtinos siekiant sparčiau kelti pensijas, vaiko pinigus, užtikrinti tinkamą švietimo, sveikatos apsaugos ir gynybos finansavimą.

„Tai ko sąskaita mes visa tai darysime? Kažkokių stebuklingų aitvarų rasime? Dėl tos priežasties mes ir kalbame - jeigu norite elgtis atsakingai ir kalbėti apie socialinį biudžetą, būkite malonūs siūlyti šaltinius. Prezidentūra parodė pavyzdį“, – sakė G.Nausėda.

Europos Komisija teigia, kad Lietuvos „mokesčių ir socialinių išmokų sistemos pajėgumas mažinti pajamų nelygybę yra vienas silpniausiai išvystytų ES“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis