„Jokių emocinių sentimentų čia nepuoselėju. Fabrikas – ne tėvynė. Neabejoju, kad anksčiau ar vėliau išsenka kiekvieno vadovo darbinė energija, tada protingiausia verslą arba perduoti vadovauti kitiems, arba parduoti“, – savaitraščiui „Veidas“ teigė jis.
G.Pangonio valdomai bendrovei „Ginvildos investicijos“ šiuo metu priklauso 48,79 proc. „Grigiškių“ akcijų.
G.Pangonio valdomai bendrovei „Ginvildos investicijos“ šiuo metu priklauso 48,79 proc. „Grigiškių“ akcijų.
Jis teigė, kad iš telekomunikacijų verslo atėjęs į popieriaus ir medžio plaušų apdirbimo gamyklą jis turėjo mažiau akcijų, tačiau vėliau dalį jų perpirko iš partnerių, su kuriais ir buvo pasiryžęs šiai investicijai.
G.Pangonis tvirtino, kad ir 2001 metais, kai įsigijęs akcijų apsiėmė vadovauti nuostolingai dirbančiai įmonei, ir dabar iš duobės padeda lipti tai, kad grupėje gaminami trys skirtingi produktai.
„Jų pelningumo ciklai paprastai prasilenkia, tad žongliruojant skirtumais pavyksta užtikrinti sėkmingą visos grupės veiklą“, – tvirtina vadovas.
Anot jo, vos prasidėjus krizei ir kritus vartojimui, iš karto sumenko gofruoto kartono, iš kurio gaminamos dėžės produktams laikyti, paklausa, bet medienos plokščių ir popieriaus pardavimas tuo metu dar buvo visai neblogas.
Dabar geriausiai prekiauti sekasi kartonu, o baldų gamyboje naudojamų medienos plokščių rinkos atsigavimas laukiamas tik šių metų pabaigoje.
Šiuo metu visu pajėgumu dirba tik grupei priklausančios įmonės „Baltwood“ linija, gaminanti 1,2 metro pločio plokštes – tokios eksportuojamos į Vakarus. Baltijos šalių ir Lenkijos baldininkų naudojamų 1,7 metro pločio plokščių linija vis dar dirba ne visu pajėgumu.
„Grigiškių“ akcijos dabar kotiruojamos NASDAQ OMX Vilniaus biržos Papildomajame sąraše, bendrovė siekia listingavimo Oficialiajame sąraše. G.Pangonis BNS pripažino, kad tai padidintų bendrovės patrauklumą norintiems į ją investuoti investicijų fondams.