Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
01 30 /13:58

G. Skaistė: AMLA biuras Vilniuje rodytų tarptautinį pasitikėjimą Lietuva bei regionu

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pareiškė, kad Europos Sąjungos (ES) Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos agentūros (AMLA) biuro steigimas Vilniuje pagerintų Bendrijos institucijų geografinio pasiskirstymo balansą, taip pat rodytų tarptautinį pasitikėjimą Lietuva bei regionu. 
Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Gintarė Skaistė

„Sprendimas įsteigti AMLA Vilniuje sustiprintų geografinį (Bendrijos – BNS) agentūrų balansą ES viduje“, – Briuselyje surengtuose Europos Parlamento ir ES Tarybos klausymuose antradienį kalbėjo G. Skaistė, pristačiusi Vilnių kaip tinkamą vietą steigti AMLA. 

„Dabartiniame geopolitiniame kontekste padidėjus neapibrėžtumui AMLA įkūrimas Lietuvoje būtų stiprus pasitikėjimo ženklas tiek mūsų šalimi, tiek platesniu regionu“, – pridūrė ministrė. 

G. Skaistė pažymėjo, kad šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei 250 finansinių technologijų įmonių, o šalis užtikrina aukščiausius standartus prižiūrint virtualių valiutų sektorių bei valdant atitikties sistemą. 

„Lietuva turi puikių pasiekimų valdant pinigų plovimo rizikas. Viena pagrindinių mūsų stiprybių, kad mes mokame dirbti ne tik su tradiciniu finansų sektoriumi, bet ir su inovatyviu fintech segmentu“, – teigė G. Skaistė.

„Lietuva įsitvirtino kaip Europos finansinių technologijų centras“, – pridūrė ministrė. 

Pasak G. Skaistės, pernai Bazelio instituto šalių pinigų plovimo prevencijos reitinge Lietuva atsidūrė tarp dešimties pasaulio šalių, kurios pasižymi mažiausia pinigų plovimo rizika.

Be to, jos teigimu, Lietuva atitinka ES Kovos su pinigų plovimu priemonių ir terorizmo finansavimo vertinimo ekspertų komiteto („Moneyval“) AMLA steigimui reikalingas rekomendacijas. 

„Lietuva išvengė pinigų plovimo skandalų, su kuriais susidūrė kai kurios regiono šalys“, – teigė Lietuvos finansų ministrė. 

G. Skaistė taip pat pabrėžė, jog Vilnius turi tinkamą ekosistemą, pakankamai kvalifikuotų darbuotojų, aukštą užsienio kalbų mokėjimo lygį. Be to, Lietuvos sostinė turi 60 skrydžių krypčių, o ateityje planuojama padidinti jų skaičių ir dažnį.

„Šiuo metu statomas naujas Vilniaus oro uosto terminalas ir mes tikimės, kad kitų metų pradžioje jau galėsime jį naudoti ir išplėsti skirtingų vietų pasiekiamumą“, – teigė G. Skaistė.

Ji pakartojo, kad Vyriausybė pirmus penkerius metus padengtų AMLA įrengimo bei patalpų nuomos kaštus. 

Dėl teisės įkurti AMLA biurą, be Vilniaus, varžosi dar aštuoni miestai: Roma, Viena, Ryga, Frankfurtas prie Maino, Dublinas, Madridas, Paryžius ir Briuselis.

Planuojama, kad agentūroje dirbs apie 400 specialistų. Jos įkūrimo vieta bus nustatyta bendru Europos Parlamento ir ES Tarybos balsavimu.

AMLA bus pagrindinė institucija, užtikrinanti vieningą ES finansų sektoriaus pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemą bei koordinuojanti veiksmus su valstybių narių nacionalinėmis priežiūros institucijomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas